E-veselībā trešās kārtas nebūs

E-veselībā trešās kārtas nebūs

E-veselības sistēma, kas pirms pāris gadiem sākusi darbu kā veselības aprūpes kvalitātes un efektivitātes uzlabošanas programma, saskārusies ne ar vienu likstu vien, dažkārt sagādājot nopietnas galvassāpes kā medicīnas darbiniekiem, tā arī pacientiem. Arī pēdējo dienu laikā e-veselības sistēmu dažādas ķibeles neatstāja, un nu visbeidzot nolemts, ka tajā papildus Eiropas fondu līdzekļus neinvestēs un tālāk nopietni neattīstīs, līdz ar to sistēmai trešā realizācijas kārta ies secen.

Esošajai e-veselības sistēmai apritējuši jau vairāk nekā desmit gadi. Laika gaitā gan mainījušās prasības, gan digitālie risinājumi, kas spētu nodrošināt vēlmi pēc efektīvas un sakārtotas elektroniskās veselības sistēmas. Šodien, 21. februārī, veselības ministre Ilze Viņķele nākusi klajā ar paziņojumu, ka e-veselības sistēmā vairs netiks veiktas nekādas investīcijas no Eiropas fondu līdzekļiem. Tādā veidā pielikts punkts iecerei par sistēmas trešo kārtu. Līdz ar to Veselības ministrija (VM) nolēmusi virzīt ziņojumu izskatīšanai Ministru kabinetā, norādot, ka VM atsakās no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, kas bija paredzēti e-veselības turpmākai attīstībai.

Veselības ministre norāda, ka no Eiropas fondiem e-veselības trešās kārtas attīstībai bija paredzēts novirzīt piecus miljonus eiro, kas nu tiks ieguldīti citos projektos. Tagad e-veselības uzturēšanai nepieciešamos līdzekļus plānots iegūt no budžeta. Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Edgars Labsvīrs norādīja, ka šādā veidā gan administratīvais slogs būšot mazāks, gan termiņu spiediens nebūšot tik liels. Viņaprāt, izmantojot budžeta līdzekļus, organizēt darbus un uzturēt pašu e-veselības sistēmu būšot efektīvāk.

Pēc NVD direktora teiktā – izstrādāt jaunu e-veselības pakalpojumus, vienlaikus neradot sistēmas darbības traucējumus, būšot nopietns izaicinājums.

Jāpiebilst, ka kopumā e-veselības sistēmā tikuši investēti 10 miljoni eiro no Eiropas fondiem.  Tikmēr no budžeta līdzekļiem tika finansēta pašas sistēmas uzturēšana, licenču izmaksas un darbinieku algas. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!