Gads medicīnā iesācies ar nepilnībām IT infrastruktūrā

Gads medicīnā iesācies ar nepilnībām IT infrastruktūrā

Līdzīgi kā pērn, kad nedienas skāra e-veselības sistēmu, arī šis gads nav visai gludi iesācies elektronisko medicīnas pakalpojumu jomā. 2019. gadam bija jāsākas ar būtiskām izmaiņām medicīnas pakalpojumu pieejamībā, tos visus iedalot divos grozos – pamata un pilnajā. Izskatās, ka šobrīd sistēma paliks tāda kā līdz šim, jo plānoto izmaiņu ieviešanu kavē kļūmes Nacionālā veselības dienesta (NVD) IT infrastruktūrā.

Sākot ar 2019. gada 1. janvāri Veselības Ministrija bija plānojusi visu medicīnas pakalpojumu iedalīšanu divos grozos – pamata un pilnajā, kas pieejami atkarībā no tā, vai veiktas valsts obligātās apdrošināšanas iemaksas.

Taču gada pēdējā dienā, 31. decembrī - dienu pirms būtiskajām izmaiņām medicīnas pakalpojumu pieejamībā -  NVD konstatējis darbības nepilnības veselības aprūpei apdrošināto pacientu datubāzē.

Tā kā vēl aizvien norisinās NVD IT infrastruktūras labošanas darbi un pacientu statuss tiešsaistē nav redzams, tad arī plānotās izmaiņas ieviest nav iespējams.

NVD direktore Inga Milaševiča decembra nogalē norādīja – ja tehnisku iemeslu dēļ ārstniecības iestādēm nebūs elektroniski pieejama informācija par pacienta apdrošināšanas statusu, tad visi medicīnas pakalpojumi pacientiem tiks sniegti kā līdz šim, neveicot pacientu dalījumu apdrošinātajos un neapdrošinātajos.

Jāpiebilst, ka uzzināt to, vai iedzīvotājs ir apdrošināts vai nav, iespējams noskaidrot portālā eveseliba.gov.lv, autentificējoties ar kādu no drošības līdzekļiem. Attiecīgi, ja apdrošināšanas statuss e-veselības portālā parādās zaļā krāsā, tad iedzīvotājs saņem pilno medicīnas aprūpes grozu; oranža krāsa liecina, ka iespējams saņemt vien pamata grozu, bet sarkanā krāsa nozīmē, ka visi medicīnas pakalpojumi pieejami par maksu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!