Jaunās e-veselības sistēmas traucējumi rada problēmas gan ārstiem, gan pacientiem

Jaunās e-veselības sistēmas traucējumi rada problēmas gan ārstiem, gan pacientiem

No 1.janvāra Latvijā tiek sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska. Savukārt, lai iegādātos e-receptes zāles, aptiekā jāuzrāda sava personas apliecība jeb eID vai pase.

Tomēr šīs sistēmas ieviešana radījusi neērtības kā ģimenes ārstiem, tā arī pacientiem.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide pastāstīja par to, kādas grūtības sagādā e-veselības sistēmas traucējumi. Veide uzsvēra to, kas sistēmas radīto traucējumu dēļ nav bijis iespējams aizpildīt nevienu darbnespējas lapu, kā arī to, ka pati e-veselības sistēma strādā lēni:

Sistēma patērē 10 minūtes un noslēdzas ar to, ka tā dokumentu neakceptē

Arī vairāki ģimenes ārsti ir neapmierināti ar e-veselības sistēmas radītajiem traucējumiem. Ārsti uzsver, ka sistēmas traucējumu rezultātā netiek pieņemtas receptes, tajā nevar ievadīt vairākus medikamentus un medicīnas preces.

Daudzas medicīnas iestādes sūdzējušās par lielām grūtībām strādāt ar e-veselības sistēmu, Nacionālais veselības dienests (NVD) apgalvoja, ka traucējumi e-veselībā ir īslaicīgi, taču tie var atkārtoties.

Tikmēr Ministru prezidents Māris Kučinskis norādījis, ka ar e-veselības sistēmas ieviešanu ir jāvirzās uz priekšu un atkāpšanās no šīs sistēmas nebūs. Ministru prezidents traucējumus e-veselības sistēmā skaidro ar aktīvu jauno lietotāju pieslēgšanos decembrī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!