Kārtējie traucējumi e-veselības sistēmā – šoreiz pārslodzes uzbrukums

Kārtējie traucējumi e-veselības sistēmā – šoreiz pārslodzes uzbrukums

E-veselības sistēmā notikušo pārslodzes uzbrukumu var identificēt arī kā DdoS (Distributed Denial of Service) uzbrukumu. Šāda uzbrukuma gadījumā izmanto vairākus datorus, lai vienlaikus nosūtītu pieprasījumus vienam vai vairākiem resursiem un pārslogotu mājaslapu. Tādējādi tiek traucēta vai pat paralizēta iekārtu un sistēmu darbība.

16.janvārī identificētais pārslodzes uzbrukums noticis ar mērķi padarīt portālu nepieejamu. Kā ziņo Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš - uzbrukums e-veselības sistēmai ticis rūpīgi izplānots un noticis vienlaicīgi vairāk nekā no 20 valstīm vai datorsistēmām, kas uzdodas nākam no šīm valstīm. Aivars Lapiņš arī uzsver, ka

uzbrukums sistēmai noticis, jo ļoti īsā laikā portāls saņēmis vairāk nekā 10 000 pieprasījumu. Šāds pieprasījumu skaits esot krietni vien pārsniedzis pieļaujamo pieprasījumu skaitu, tāpēc sistēmas darbība tikusi apturēta.

Kas attiecas uz slimnīcās esošajiem pacientiem un ārstiem, kuri šajā incidentā tika iesaistīti negribot, nopietnas problēmas uzbrukums e-veselībai ārstniecības iestādēm nav nodarījis. Sistēmas traucējumu laikā slimnīcās receptes tikušas uzrakstītas vai nu papīra formātā, vai tad, kad portāls atsācis darbību. Pēc tik daudziem traucējumiem e-veselības sistēmā slimnīcu personāls skaidri zina, kā rīkoties šādās situācijās.

Paula Stradiņa klīniskās universtitātes slimnīcas pārstāve Zane Siliņa atzīst, ka būtu nepieciešama aktīvāka Nacionālā veselības dienesta komunikācija ar slimnīcu personālu, kas ļautu savlaicīgāk sagatavoties, ja radušies traucējumi e-veselības sistēmā.

Cert.lv ziņo, ka šobrīd norit darbs pie e-veselības sistēmas darbības uzlabošanas, ka arī turpinās situācijas izpēte un pārslodzes uzbrukuma cēloņu izpēte.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!