Latvijas uzņēmumam panākumi nākotnes medicīnā

Latvijas uzņēmumam panākumi nākotnes medicīnā

Tehnoloģiju sniegtās iespējas medicīnā kļūst aizvien plašākas, palīdzot krietni vien ātrāk pārbaudīt cilvēka organismu, noteikt saslimšanas iemeslus, efektīvāk veikt ārstēšanu un dažkārt neiespējamo padarīt par iespējamu. Arī Latvijas uzņēmumi nesēž, rokas klēpī salikuši, un piedāvā savus risinājumus, lai saslimušie ātrāk tiktu uz kājām.

Latvijā bāzētais uzņēmums “Custom3D Tech” ir viens no šādiem uzņēmumiem, kas tehnoloģijas medicīnas jomā prot izmantot gudri. Uzņēmums izveidojis virtuālās protezēšanas klīniku un īpašu programmatūru ar mērķi dāvāt saviem klientiem sapni par locekļu kustīguma atjaunošanu. Konkrētāk, Custom3D Tech ar 3D printera palīdzību veido protēzes un ortozes, kas katram pacientam tiek pielāgotas individuāli, veicot attiecīgā ķermeņa locekļa 3D skenēšanu. Pašlaik uzņēmums izgatavojis produktus vairāk nekā 60 pacientiem.

Viens no uzņēmuma lielākajiem panākumiem piecu gadu darbības laikā ir nupat saņemtais CE (atbilstošs Eiropas standartiem) marķējums pašu izstrādātajai programmatūrai.

Šajā programmatūrā tiek sagatavoti protēžu dizaini un tālāk nosūtīti uz klientam tuvāko 3D printēšanas centru. Izstrādājot programmatūru, īpaša sadarbība izveidojusies ar Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centru, kurā strādājošie speciālisti snieguši savu viedokli un padomu programmatūras izveidē, lai tā būtu pēc iespējas ērtāka un noderīgāka klientam.

Custom3D Tech līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Jānis Jātnieks norāda, ka iepriekš potenciālie klienti esot bijuši skeptiski un pauduši neticību par moderno tehnoloģiju sekmīgu izmantošanu produkta izstrādē. Taču saņemtais CE marķējums ir kā apliecinājums tam, ka uzņēmuma piedāvātie pakalpojumi ir uzticami un kvalitatīvi. Šo sasniegumu īpaši novērtē klienti Vācijā, kur dažādu sertifikātu un marķējumu iegūšana tiek augstu vērtēta.

Jāpiebilst, ka pašlaik Custom3D Tech partneru loks ar 3D printeru centriem aptver vairāk nekā 20 valstis, taču savu darbību uzņēmums vairāk koncentrē uz Vācijas, Lielbritānijas un Itālijas tirgu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!