Mākslīgais intelekts efektīvāk nekā ārsti spējis diagnosticēt vēzi

Mākslīgais intelekts efektīvāk nekā ārsti spējis diagnosticēt vēzi

Nav šaubu, ka nākotnes medicīnā tehnoloģijas ieņems būtisku, pat izšķirošu nozīmi, atstājot cilvēkveidīgo mediķu veikumu otrajā plānā. Jau šobrīd mākslīgais intelekts sevi parādījis kā perspektīva tehnoloģija medicīnā. To apstiprina arī viens nesen veikts pētījums, kurā secināts, ka mākslīgajam intelektam ir būtisks potenciāls, piemēram, vēža diagnosticēšanā.

Vēzis ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem pasaulē, tā laicīgāka un efektīvāka noteikšana spētu glābt tūkstošiem dzīvību. Kā liecina minētā pētījuma rezultāti - nākotnē šādu iespēju, ļoti ticams, sniegs mākslīgais intelekts.

Pēc ziņu medija BBC sniegtās informācijas - ASV Ilinoisas štata Ziemeļrietumu Universitātes pētnieki veikuši izpēti, kurā izmantoti vairāk nekā 42 tūkstoši plaušu uzņēmumu no 15 000 cilvēkiem.

Mākslīgais intelekts šajā pētījumā tika izmantots, lai noskaidrotu, vai šī tehnoloģija spēj uzlabot plaušu rentgenu uzņēmumu analīzi.

Pirmais solis izpētē bija apmācīt īpašu datorprogrammu, izmantojot iegūtos pacientu plaušu uzņēmumus. Būtiski, ka pētījuma gaitā pētnieki nav devuši nekādas norādes mākslīgajam intelektam par to, kur tieši vēžas šūnas meklējamas. Lai būtu iespējams salīdzināt, kas – ārsti vai mākslīgais intelekts spēj efektīvāk diagnosticēt vēzi – pētījumā tika piesaistīta arī sešu radiologu komanda, kas savas karjeras gaitā nodarbojušies ar plaušu vēža diagnosticēšanu.

Izpētes rezultātā tika pierādīts, ka mākslīgais intelekts spēj par 5% efektīvāk diagnosticēt plaušu vēzi nekā pieredzējusi radiologu komanda. Tādu precizitātes rezultātu, kādu panācis mākslīgais intelekts, radiologu komanda bija spējīga sasniegt vien pēc vairākiem mēģinājumiem. Būtiski arī, ka mākslīgā intelekta izmantošana ļāva samazināt kļūdas varbūtību par 11% vēža diagnosticēšanā.

Savukārt Ziemeļrietumu Universitātes ārsts Dr. Mozijars Etemadi uzsvēra, ka pēc šī pētījuma nākamais solis ir izmantot mākslīgo intelektu jau reālos pacientu izmeklējumos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!