Medicīnas iestādes parastos čekus pamazām aizstāj ar e-kvīti

Medicīnas iestādes parastos čekus pamazām aizstāj ar e-kvīti

Digitālie risinājumi neskartu neatstāj arī veselības nozari, kur digitalizācija iet savu mērķtiecīgo ceļu. Viens no šādiem risinājumiem, kas pakāpeniski tiek ieviests medicīnas iestādēs Latvijā, ir elektroniskās kvītis. Tās automātiski aizvieto ierastos papīra čekus un kvītis un tādā veidā automātiski iekļautas EDS (Elektroniskās deklarēšanas sistēmā).

Elektroniskās kvītis ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ieviests risinājums, ko izstrādājis uzņēmums “Emergn”. Tas ļauj automātiski un ātri nosūtīt maksājuma dokumentu EDS. Līdz ar to atkrīt apgrūtinošā un laikietilpīgā manuālā čeku ievade un reģistrēšana. Risinājuma būtība ir tā, ka attiecīgās medicīnas iestādes darbinieks datorsistēmā reģistrē pacientus, tiem sniegtos pakalpojumus, apmaksas uzskaiti, veic datu nodošanu grāmatvedībai un Nacionālā veselības dienesta sistēmai VIS (Veselības vadības informācijas sistēma).  

Pašreiz jau zināms, ka elektroniskās kvītis medicīnas iestādēm arī izmaksās krietni lētāk nekā kases aparātiem nepieciešamo prasību ievērošana. Savukārt pacientiem kvīts automātiska nosūtīšana EDS būtiski atvieglos informācijas sniegšanu, kas nepieciešama deklarācijai, lai atgūtu daļu no attaisnotajiem izdevumiem par medicīnas un ārstniecības pakalpojumu izmantošanu. Pašiem vairs nebūs manuāli jāievada čekā esošie dati un arī skenēt šo maksājuma dokumentu vairs nebūs vajadzības.

Šobrīd norit darbs pie tā, lai elektroniskās kvītis varētu iekļaut 2019. gada ienākumu deklarācijā.

Nākamgad risinājuma izstrāde jau būs tik tālu, ka, ieskatoties savā gada ienākumu deklarācijas sagatavē, tajā automātiski parādīsies visa nepieciešamā informācija par medicīnas un ārstniecības iestādēs saņemto pakalpojumu izdevumu atmaksu. Viss, ko būs nepieciešams izdarīt – pārbaudīt informāciju un nospiest pogu “piekrist”.

Jāpiebilst, ka līdz šim elektroniskās kvīts risinājumu ieviesušas vairāk nekā 100 medicīnas un ārstniecības iestādes. 2019. gada trīs ceturkšņos šīs iestādes kopumā izsniegušas vairāk nekā 160 tūkstošus e-kvīšu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!