Nīderlandē uz pelēm izmēģināts „jaunības eliksīrs”

Nīderlandē uz pelēm izmēģināts „jaunības eliksīrs”

Roterdamas Erasma universitātes Nīderlandē Medicīnas centra zinātnieki veiksmīgi izmēģinājuši uz pelēm preparātu pret novecošanu, vēsta žurnāls Cell (raksts lasāms šeit).

Cilvēkam paliekot vecākam, viņa audos uzkrājas novecojošas šūnas, atgādināts publikācijā. Pēc zinātnieku domām, šīs šūnas veicina tādu slimību, kā, piemēram, artrīts un diabēts attīstību. Nīderlandiešu izstrādātais „jaunības eliksīrs” savukārt sagrauj šīs šūnas, kas ļauj pavērst novecošanas procesu pretējā virzienā. Eliksīra viena no būtiskākajām sastāvdaļām ir peptīds, kas stimulē novecojošās šūnas pašiznīcināties.

Žurnāls norāda, ka vecām pelēm pēc preparāta ievadīšanas palielinājusies fiziskā izturība – pētnieki secinājuši, ka dzīvnieciņi sāk pavadīt daudz vairāk laika, „skrienot ritenī”. Tāpat pēc „jaunības eliksīra” saņemšanas gandrīz divkāršojies dzīvnieku dienas laikā noietais attālums, ir fiksēta peļu iekšējo orgānu darbības uzlabošanās un pat dzīvnieciņu apspalvojums ir „sācis izskatīties labāk”.

Pētījuma autori atzīmējuši, ka viņu izstrādātais preparāts var izrādīties efektīvs arī cīņā ar vēzi. Tagad „jaunības eliksīru” gaida jau izmēģinājumi uz cilvēkiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!