Prestižajā “InnoStars Awards” konkursā Latvijas startapi gūst ievērojamus panākumus veselības aprūpes inovāciju jomā

Prestižajā “InnoStars Awards” konkursā Latvijas startapi gūst ievērojamus panākumus veselības aprūpes inovāciju jomā

Prestižajā Eiropas startup konkursā “InnoStars Awards 2019” laureātu vidū ierindoti divi jaunuzņēmumi no Latvijas - “MedHydrogel” un “Vigo”. No kopskaitā 116 pretendentiem tika izvēlēti 15 uzvarētāji, kuri dalījās ar inovatīvajiem risinājumiem veselības aprūpē, katram balvā saņemot €25 000 lielu finansējumu, apmācības un mentoru piesaisti. Latvijas startapi izcēlās ar redzes aizsardzības tehnoloģiju pēc ķīmiskām acu traumām un rehabilitācijas rokasgrāmatu, kas izmanto mākslīgo intelektu.

Konkurss norisinājās jau trešo gadu, un tā uzvarētāji tika izvēlēti no 116 dalībniekiem, kuri  pārstāvēja 13 valstis, kas iekļaujas “EIT Health” programmā “Reģionālā inovācijas shēma”. Kā šī gada uzvarētāji tika atzīti 15 startapi no Centrālās, Austrumu  un Dienvideiropas valstīm, kas joprojām turpina pilnveidoties veselības aprūpes inovāciju jomā. Ekspertu komisijas izvirzīto startapu vidū bija pieci jaunuzņēmumi no Portugāles, pa diviem no Latvijas, Polijas, Ungārijas un pa vienam no Čehijas, Lietuvas, Itālijas un Rumānijas. Katram finālistam tika piešķirts finansējums €25 000 apmērā, kā arī apmācības, individuālais mentorings četru mēnešu garumā un iespēja piedalīties divās apmācību programmās Eiropā.

Dalībnieki no Latvijas ieguva prestižo “InnoStars Award” balvu veselības aprūpes inovāciju jomā, prezentējot divus unikālus risinājumus.

Vienu no tiem izstrādājis “MedHydrogel” - jaunuzņēmums, kas piedāvā terapeitiskās kontaktlēcas, lai aizsargātu redzi pēc ķīmiskas acs traumas. Tikpat nozīmīgus rezultātus ir guvis “Vigo” - startaps, kas radījis rehabilitācijas rokasgrāmatu, izmantojot mākslīgo intelektu, lai palīdzētu cilvēkiem ātrāk un efektīvāk atgūties no insulta. Programmatūra viedtālrunī paredz terapeitiskus ieteikumus, praktisku palīdzību un rīkus, balstoties uz kognitīvās uzvedības terapiju.

“InnoStars Awards 2019” balvu ieguvējiem tiks organizētas arī trīs izvērtēšanas intervijas ar potenciālajiem klientiem, investoriem un partneriem. Pēc četru mēnešu ilgās apmācību programmas tiks atlasīti desmit finālisti, kuri novembrī piedalīsies “InnoStars Awards” fināla konkursā un sacentīsies par trīs galvenajām balvām: papildu €25 000, €15 000 vai €10 000 finansējumu.

Jāpiebilst, ka konkursu organizē “EIT Health”, kas ir viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!