Taps kaut kas funkcionālāks par portālu E-veselība.lv

Taps kaut kas funkcionālāks par portālu E-veselība.lv

Portāla "Tava eVeselība" pārstāvis Kārlis Sils norāda, ka jaunais e-veselības portāls top, apvienojoties diviem veselības informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem “Blue Bridge Technologies” un “Meditec”. Abi uzņēmumi līdz šim darbojušies pacientu pieraksta nozarē un Latvijas e-veselības izstrādē ir ieguldījuši vairāk nekā piecus miljonus eiro. “Blue Bridge Technologies” izveidojis pacientu pieraksta sistēmu “Piearsta.lv”. Savukārt “Meditec” var lepoties ar pacientu pieraksta portālu Eveselībaspunkts.lv. Jaunā veselības portāla "Tava eVeselība" izveidē tuvāko trīs gadu laikā plānots ieguldīt gandrīz miljonu eiro.

Uzņēmuma “Blue Bridge Technologies” valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns, runājot par portāla “Tava eVeselība” izstrādes mērķiem, norāda, ka ar portāla palīdzību plānots izveidot digitālu veselības aprūpes sistēmu. Tāpat portālā sniegtie pakalpojumi spētu ievērojami samazināt ambulatorās rindas uz valsts sniegtajiem pakalpojumiem. Portālā E-veselība.lv tiek piedāvāti vien divi pakalpojumi – e-recepte un e-darba nespējas lapa. Par šī portāla darbību īpaši liela sajūsmā nav gan ārsti, gan pacienti, kuri saskārušies ar virkni E-veselība.lv sistēmas traucējumu. Portāls "Tava eVeselība" tā lietotājiem piedāvās saprotamu un viegli izmantojamu e-veselības sistēmu.

Uzņēmuma “Meditec” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Sils atklāj, ka

portāls "Tava eVeselība" pacientiem piedāvās e-pierakstu pie vairāk nekā 6000 dažādu ārstu no 300 veselības iestādēm, e-receptes, e-darba nespējas lapas, izrakstus, vakcinācijas žurnālu, iespēju apmaksāt veselības pakalpojumus, izmaksas deklarēt Valsts ieņēmumu dienestā

un vēl citas funkcijas, kuras laikā gaitā portāla apmeklētājiem varētu būt nepieciešamas.

Runājot par šāda veida e-veselības nozares attīstību nākotnē, M. Sils ir noskaņots optimistiski, uzsverot, ka perspektīvas ir milzīgas. Tomēr arī norāda, ka e-veselības attīstība lielā mēra ir atkarīga no sadarbības ar nozares labākajiem speciālistiem. Tas ir priekšnoteikums, lai izveidotu pacientiem ērtāko risinājumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!