2020. gadā viedās mājas risinājumi varētu būt 30% Latvijas mājokļu

2020. gadā viedās mājas risinājumi varētu būt 30% Latvijas mājokļu

Gudrās mājas risinājumi pamatā tiek ieviesti ar mērķi nodrošināt lielāku komforta līmeni, kā arī tas palīdz būtiski ietaupīt maksu par enerģiju.

Nozīmīga gudro māju priekšrocība ir kontrole - mājas iedzīvotājs ar viedierīces palīdzību pats tiešsaistē var veikt viedo risinājumu attālinātu vadību.

No 9. aprīļa Latvijas iedzīvotājiem pieejami „tet” viedās mājas risinājumi mājokļiem, kas pieejami latviešu valodā un darbojas ar internetā bāzētas, vienotas pārvaldības platformas palīdzību. Iedzīvotājiem ir arī iespēja saņemt konsultācijas par interesējošiem jautājumiem, kā arī tehnisko atbalstu.

tet” vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns komentē, ka, ja iedzīvotāji kļūs aktīvāki viedās mājas risinājumu izmantošanā, tad jau 2020. gadā trešdaļa Latvijas mājsaimniecību varētu tikt aprīkotas ar gudrās mājas risinājumiem.

tet” pašlaik piedāvā viedās mājas risinājumus, kurus var izdalīt trīs kategorijās – risinājumi gaisa kvalitātes uzraudzībai, silto grīdu kontrolei un apkures sistēmām.

tet” gaisa kontroles risinājumi ir lielisks palīgs, lai uzturētu klienta vēlmēm atbilstošu gaisa mitrumu un temperatūru mājoklī. Papildus tam šis risinājums uzlabo gaisa kvalitāti un kontrolē CO2 līmeni.

Siltās grīdas risinājumi darbojas kā viedais termoregulators elektriski apsildāmām grīdām, sekojot līdzi arī elektrības cenām. Galvenās priekšrocības šim risinājumam ir tādas, ka temperatūra tiek regulēta pa dienām vai stundām, kā arī tas ir dabai draudzīgs un ilgtermiņā ietaupa maksu par siltumu.

tet” piedāvā arī gudrās apkures vadības sistēmu, kas palīdz ietaupīt kā enerģiju, tā arī samazināt apkures izmaksas. Šis risinājums ietver arī klimata kontroli telpās un regulē temperatūru pa dienām un stundām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!