Alibaba radījusi nākotnes viesnīcu ar sejas skenēšanu un robotiem - bārmeņiem

Alibaba radījusi nākotnes viesnīcu ar sejas skenēšanu un robotiem - bārmeņiem

Roboti, nenoliedzami, ir vieni no populārākajiem nākotnes pasaules vēstnešiem, pārņemot virkni profesiju savās rokās. Taču izskatās, ka nākotne nav nemaz tik tālu, jo jau šobrīd roboti aktīvi veic vairākus no ikdienas rutīnas darbiem un vēl vairāk. Ir pienācis brīdis, kad roboti iesaistās arī viesnīcu nozarē – testa režīmā izveidota nākotnes viesnīca, kur viesus apkalpo robotu personāls.

Ķīnas multinacionālais e-komercijas, mazumtirdzniecības, interneta, mākslīgā intelekta un tehnoloģiju konglomerāts Alibaba Group Holding spēris platu soli nākotnes viesnīcu virzienā, testa režīmā atverot viesnīcu FlyZoo.

Tā ir pirmā šāda veida koncepta viesnīca, kurā viesus apkalpo un to vēlmes izpilda roboti.

Melni, diska formas, apmēram metru augstie roboti gatavi gan piegādāt ēdienu, gan atnest tīrus dvieļus.

Pēc Lielbritānijas ziņu aģentūras Reuters sniegtās informācijas – viesnīca FlyZoo ar 290 numuriņiem formāli tikusi atvērta pagājušajā mēnesī. Testa režīmā esošā viesnīca radīta ar mērķi noteikt to, cik komfortabli jūtas klienti, izmantojot bezpilota komerciju. Roboti ir vien daļa no plašā tehnoloģiju klāsta, ko Alibaba ievieš, tādā veidā samazinot darba roku skaitu un izmaksas. Sperot jau pirmos soļus viesnīcā, var sajust nākotnes tehnoloģiju pieskārienu gandrīz vai tiešā nozīmē. Ar skenēšanu, īpaši sejas skenēšanu, šajā viesnīcā var tikt itin visur – sākot no reģistrēšanās līdz nonākšanai savā numurā, iekāpjot liftā un izvēloties vajadzīgo stāvu.

Arī viesnīcas numuriņi aprīkoti gudri un pārdomāti. Ar balss komandas tehnoloģiju iespējams regulēt temperatūru, aizvērt aizkarus, pielāgot apgaismojumu un pasūtīt apkalpošanu numurā. Viesnīcas restorāns un bārs neatpaliek tehnoloģiju ziņā – bez pasūtīto ēdienu piegādes roboti ir arī apmācīti sajaukt pat vairāk nekā 20 dažādu kokteiļu.

Savukārt sejas atpazīšanas kameras automātiski iekasē samaksu par pasūtītajiem ēdieniem un dzērieniem.

Viesnīcai FlyZoo ir arī sava mobilā lietotne, ar kuras palīdzību viesi var izrakstīties no numuriņa un, izmantojot Alibaba tiešsaistes maku, automātiski veikt tā apmaksu. Kad viesis ir izrakstījies, konkrētā viesa sejas skenēšanas dati tiek automātiski izdzēsti no Alibabas sistēmām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!