CES 2020 atklātas inovācijas, kas nākotnē mainīs virkni jomu

CES 2020 atklātas inovācijas, kas nākotnē mainīs virkni jomu

Šis gads, līdzīgi citiem, iesācies ar visai grandiozu notikumu tehnoloģiju pasaulē. No 7. līdz 10. janvārim Lasvegasā norisinājās Consumer Technology Association rīkotais pasākums "CES 2020" (CES - Consumer Electronics Show), kurā uzsvars tika likts uz patērniecības tehnoloģijām, tomēr vienlaikus iekļāva krietni vien vairāk jomu. Pasākums pulcēja tehnoloģiju pasaules gigantus, biznesa līderus un vienkārši novatoriskus domātājus, aptverot vairāk nekā 60 000 lielu dalībnieku loku. 

CES 2020 tika apskatītas tādas tehnoloģiju pasaulē aktuālas tēmas kā viedās pilsētas, ilgtspēja, mārketings, pašbraucošie automobiļi, kriptovalūtas, digitālā veselība, gudrā māja, papildinātā un virtuālā realitāte, mākslīgais intelekts, e-sports un sporta tehnoloģijas, kā arī netika aizmirsts par šodienas pamatu viedai nākotnei – startapiem.

Pasākums ietvēra divas lielas daļas. Pirmajā no tām bija iespējams ieklausīties viedu ekspertu, pasaulē vadošo tehnoloģiju zīmolu augstākā menedžmenta prognozēs un viedokļos. Starp runātājiem bija tādi pazīstami nozares speciālisti kā uzņēmuma “Qualcomm Incorporated” prezidents Kristiano Amons (Christiano Amon), kurš runāja par to, kā 5G mainīs mūsu dzīves. iRobot dibinātājs un izpilddirektors Kolins Eingls (Colin Angle) pastāstīja par IoT (lietu interneta) ierīču integrāciju mājokļos. Kompānijas “IBM Research” direktors Dario Gils (Dario Gil) iepazīstināja ar kvantu skaitļošanu. Apple vecākā direktore globālā privātuma jomā Džeina Horvata (Jane Horvath) pastāstīja par to, ko mūsdienu pircējs vēlas patiesībā. Siemens izpilddirektore Barbara Hamptone (Barbara Humpton) runāja par to, ko sagaidīt no ceturtās industriālās revolūcijas.

Otra grandioza pasākuma daļa bija iespaidīga jaunāko tehnoloģiju un inovāciju izstāde, par kuras saturu bija parūpējušies pasaulē zināmi tehnoloģiju uzņēmumi.

Netrūka gan risinājumu, ko varam iztēloties, lietojot vai redzot pēc pāris gadiem, gan arī tik ambiciozas idejas, kuru tapšana vismaz tuvākajā laikā šķiet stipri apšaubāma.

Lielāki vai mazāki brīnumi tika radīti tādās jomās kā 5G un IoT, reklāma, pārdošana un saturs, transports, blokķēde, veselība, ģimene un mājoklis, produkta dizains un ražošana, robotika un mašīnmācīšanās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!