“Deutsche Bank” izsaka prognozes par jauno desmitgadi tehnoloģiju jomā

“Deutsche Bank” izsaka prognozes par jauno desmitgadi tehnoloģiju jomā

Jaunā desmitgade gribot negribot liek paraudzīties un izvērtēt, kādi bijuši aizvadītie desmit gadi, un izteikt prognozes, kas tad mūs varētu sagaidīt jau 2030. gadā. Turpmākie gadi būtiskas pārmaiņas pavisam noteikti nesīs tehnoloģiju pasaulē, kur attīstība norit burtiski zibens ātrumā. “Deutsche Bank” eksperti izteikuši savas prognozes, kas pasauli varētu sagaidīt pēc desmit gadiem. Secinājums viens – tas, kas attīstās šodien, pēc desmit gadiem būs vispasaules trends.

Domājot par nākamās desmitgades trendiem tehnoloģiju jomā, “Deutsche Bank” janvāra beigās publicējis prognožu izlasi “Imagine 2030”,  kas sastāv no 24 prognozēm par to, kas pasauli sagaida 2030. gadā. Lieki piebilst, ka vairums gaidāmo tendenču ir par un ap tehnoloģijām un to ietekmi uz cilvēci.

Viena no “Deutsche Bank” izvirzītām tendencēm nākošai desmitgadei liek saprast, ka būtiski pieaugs alternatīvo valūtu nozīme un pielietojums. Šeit īpaši izcelta prognoze par kriptovalūtu aizvien straujāku izplatību, kas ātri vien no vienkārša papildinājuma tradicionālajām valūtām kļūs par teju vienu no pamata maksājumu līdzekļiem, un, kā eksperti norāda - “21.gadsimta skaidro naudu”.  

“Deutsche Bank” analītiķi arī prognozē, ka nākamo desmit gadu laikā strauji attīstīsies elektrisko auto nozare un ievērojami pieaugs pieprasījums tieši pēc šiem transportlīdzekļiem. Prognozes liecina, ka ap 2030. gadu 20% no visiem pārdotajiem auto pasaulē būs ar elektriskajiem dzinējiem.

Tikmēr 2040. gadā jau pusi pārdoto auto sastādīs elektromobiļi.

Prognozēts, ka ne tikai elektriskie auto ievērojami ietekmēs un transformēs transporta nozari. Sagaidāms, ka beidzot īstenosies tik ilgi lolotais sapnis par lidojošiem auto, un ap 2030. gadu debesīs virs ASV pacelsies ap 6.5 miljoniem lidmobiļu. Šo sapni jau labu laiku kaļ auto koplietošanas uzņēmums “Uber”, kas strādā pie gaisa taksometru koncepta, lai jau šogad varētu veikt to pirmās nopietnās demonstrācijas.   

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!