Dzīvot izprintētā mājā vairs nav sapnis, bet realitāte

Dzīvot izprintētā mājā vairs nav sapnis, bet realitāte

Pēc raidorganizācijas BBC sniegtās informācijas – kāda piecu cilvēku ģimene Francijā, Nantes pilsētā, izvēlējusies par dzīvesvietu mājokli, kas būvēts ar visai netradicionālas metodes palīdzību - 3D printeri. Šī ģimene ir arī pirmā pasaulē, kas dzīvo tāda tipa mājā. Mājokļa kopējā platība ir 95m2, un tas sastāv no četrām guļamistabām un lielu centrālo telpu.

Pati mājas izdrukāšana prasīja 54 stundas, taču četri mēneši tika aizvadīti, aprīkojot to ar logiem, durvīm un jumtu.

Kopumā izmaksas mērāmas 176 000 sterliņu mārciņās jeb ap 195 000 eiro. Tas ir aptuveni par 20% lētāk nekā, ja māja tiktu būvēta, izmantojot tradicionālās būvniecības metodes. Komanda, kas strādāja pie tās radīšanas, uzskata, ka, veidojot šāda tipa māju vēlreiz, tas prasītu krietni mazāk laika – vien 33 stundas.

Ģimenei, kura izvēlējās dzīvot ar 3D printera palīdzību veidotā mājā, šīs ir ievērojamas pārmaiņas. Viens no ģimenes locekļiem norādīja, ka ģimene iepriekš dzīvojusi sešdesmitos gados celtā daudzdzīvokļu blokmājā, tāpēc dzīvošana izprintētā mājā esot kaut kas jauns un pārsteidzošs.  

Frenkijs Tričets (Francky Trichet), Nantes pilsētas padomes vadītājs tehnoloģiju un inovāciju jomā, norādīja, ka projekta mērķis bija noskaidrot, vai šāda tipa būvniecība varētu kļūt par galveno mājokļu celšanas veidu un vai tās principus varētu piemērot citām komunālajām ēkām, piemēram, sporta zālēm.

Šis četru guļamistabu īpašums ir prototips lielākiem projektiem, kuru mērķis ir padarīt māju būvniecību kopumā ātrāku un lētāku. Tas arī nozīmē, ka nemaz tik ilgs laiks nav jāgaida līdz ievērojamām pārmaiņām būvniecības nozarē, kuras ienesīs nākotnes tehnoloģijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!