Honda pārtrauc slavenā robota Asimo ražošanu

Honda pārtrauc slavenā robota Asimo ražošanu

Japānas kompānija Honda paziņojusi, ka pārtrauc sava slavenā cilvēkveidīgā robota Asimo ražošanu. Turpmāk kompānija plāno pievērsties tādu robotu ražošanai, kuri spētu sniegt lielāku praktisku labumu, vēsta Nikkei Asian Review.

Kā paskaidro izdevums, runa ir par autonomiem robotiem uz riteņiem, kā arī par robotiem, kuri spēs palīdzēt pacientiem. Vienlaikus Honda plāno arī turpmāk izmantot ar Asimo starpniecību pārbaudītas tehnoloģijas.

Robots Asimo tiek uzskatīts par vienu no Japānas robotikas simboliem un galvenajiem sasniegumiem. Darbu pie robota izstrādes Honda sākā vēl pagājušā gadsimta 80. gados, bet

pirmās paaudzes Asimo tika prezentēti 2000. gadā. Kopš tā laika kompānija robotu ir atjaunojusi sešas reizes – pēdējā Asimo versija parādījās 2014. gadā.

Robots ir spējīgs atpazīt kustīgus priekšmetus, noteikt attālumu līdz tiem un to kustības virzienus. Bez tam Asimo saprot žestus un balss komandas, kā arī ir spējīgs patstāvīgi pārvietoties pa telpām.

2014. gada ar Asimo tikās arī toreizējais ASV prezidents Baraks Obama, kuram robots nodemonstrēja īsu pārskrējienu, spēju lēkāt uz vienas kājas, kā arī savas prasmes futbola spēlē.

Jāpiebilst, ka cits ne mazāk slavens Japānā tapis robots ir mākslīgais suņuks Aibo, kuru izstrādājusi kompānija Sony. Tiesa, uzņēmums Aibo ražošanu savulaik atzina par neizdevīgu, un 2006. gadā tā tika pārtraukta. Tomēr šā gada janvārī kompānija prezentēja jau jaunas paaudzes Aibo versiju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!