Identitāte plaukstā – tehnoloģija, kuru lieto tūkstoši

Identitāte plaukstā – tehnoloģija, kuru lieto tūkstoši

Mikročips mājdzīvniekiem ir risinājums, kurš, domājams, pazīstams daudziem. Taču iespēja uzzināt sava mīluļa atrašanās vietu varētu būt tīrais nieks, salīdzinot ar Zviedrijas kompānijas izveidoto risinājumu. Tā iedzīvotājiem nolikusi nākotni burtiski pie kājām, dodot iespēju informāciju par sevi mikročipa veidolā ievietot savā plaukstā.

Iespēju savu identitāti ievietot rīsa izmēra mikročipā devusi zviedru kompānija “Biohax”. Procedūras laikā klientam plaukstas virspusē tiek ievietots neliela izmēra mikročips, kas primāri kalpo gan kā identitātes noteicējs, gan maksāšanas līdzeklis.

Mikročipa ievietošanas procedūra patlaban izmaksā 180 dolārus, un to kā savu identifikācijas un norēķinu karti izmanto jau 4000 lietotāju.

Tehnoloģijas viedumu var novērtēt vairākās sadzīviskās situācijās, kur nepieciešams pierādīt savu identitāti vai norēķināties par pirkumiem. Mikročips satur visu nepieciešamo informāciju par lietotāja identitāti, tādējādi ļaujot, piemēram, iekļūt vienkāršāk savā mājā vai darbavietā, neizmantojot atslēgas, kodus un citus telpā iekļūšanas līdzekļus. Šo nākotnes tehnoloģijai cienīgo funkciju klāstu var papildināt arī ar iespēju veikt, piemēram, vilciena biļešu augšupielādi rokā. Brīdī, kad nepieciešams pārbaudīt biļeti, kontrolieris ar viedtālruņa palīdzību noskenē čipu un pārbauda, vai pasažieris par biļeti ir samaksājis. Konkrēti šādu iespēju kopš pērnā gada jūnija piedāvā zviedru pasažieru pārvadāšanas kompānija “SJ Rail”.

Risinājuma galvenie darbības principi daudz neatšķiras no jau ierastajiem bezkontakta un mobilajiem maksājumiem. Kad sistēma tiek aktivizēta, ar elektromagnētisko viļņu palīdzību tiek uzsākta datu apmaiņa starp mikročipu un konkrēto ierīci, kas čipam pietuvināta. Tiek norādīts, ka- 

kompānijas “Biohax” radītais mikročips tikpat kā neatšķiras no Latvijā izmantotajiem čipiem, kurus implantē dzīvniekiem.

Jāpiebilst, ka arī ar šo risinājumu ne viss gājis gludi. Lielākās problēmas un bažas līdz šim saistījušās ar mūsdienās īpaši aktuālo datu drošību. Mikročipa uzlaušana un privātu datu zaudēšana ir dažas no nopietnākajām iespējamajām problēmām, ar ko var saskarties mikročipa nēsātāji nākotnē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!