Iespējams, viedais gredzens varētu identificēt koronavīrusa simptomus

Iespējams, viedais gredzens varētu identificēt koronavīrusa simptomus

Jauns pētījums vieš cerības, ka tāds rīks kā viedais gredzens varētu būt labs risinājums, kā noteikt cilvēka veselības stāvokli. Pat vēl vairāk – ņemot vērā ķermeņa temperatūras rādījumus, ar viedā gredzena palīdzību varētu identificēt tos cilvēkus, kuriem koronavīruss ir agrīnā stadijā.

Pētījumā, kura norise plānota trīs mēnešu garumā, piedalīsies 2000 neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki no Kalifornijas Universitātes, Sanfrancisko Medicīnas centra un Sanfrancisko Vispārējās slimnīcas. Pētījuma dalībnieku galvenais uzdevums būs šajā laikā nēsāt Oura Ring viedos gredzenus. Tie tiks piešķirti tiem neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem, kuri ikdienā nonāk saskarē ar pacientiem ar iespējamu Covid-19 diagnozi. Pētījuma dalībniekiem arīdzan regulāri būs jāveic ikdienas aptaujas un jāziņo, ja tiem rodas kādi Covid-19 simptomi. Vienlaikus regulāri arī jāapkopo Oura Ring lietotnes veselības dati.

Oura viedie gredzeni plašāk pazīstami kā risinājums miega kvalitātes noteikšanai, lietotāja sirdsdarbības ātruma uzraudzīšanai, elpošanas un ķermeņa izmaiņu noteikšanai.

Pagaidām nav vēl pierādīts, ka šīs ierīces varētu atklāt Covid-19, taču gredzena apkopotos datus ir iespēja izmantot ātrākai vīrusa identificēšanai, kas ļautu savlaicīgāk uzsākt cīņu ar to. 

Pētījuma ietvaros paredzēts arī izstrādāt algoritmu, kura pamatā tiktu izmantoti Oura Ring dati. Vienlaikus viedais gredzens nav vienīgā ierīce, kas spētu palīdzēt agrīni noteikt Covid-19 esamību. Veselības uzņēmums “Kinsa” izmanto datus no viedajiem termometriem, lai izsekotu gripas izplatībai ASV. Tiek apsvērts, ka šīs ierīces varētu izmantot vietās, kur novēroti vīrusa uzliesmojumi, un agrīni identificēt pirmās Covid-19 esamības pazīmes pirms slimība pacientam tiek apstiprināta.

Lai arī pētījuma mērķa grupa primāri ir jau minētie neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, piedalīties tajā principā var ikviens, kam pieder Oura gredzens. Zināms, ka pasaulē ir vairāk nekā 150 000 Oura Ring lietotāju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!