Latvijas uzņēmums izstrādā daudzfunkcionālu virtuālās realitātes ķiveri

Latvijas uzņēmums izstrādā daudzfunkcionālu virtuālās realitātes ķiveri

Virtuālā realitāte ir vide, kurā pavadām aizvien vairāk laika, un tā, pavisam nemanot, jau kluvusi par nopietnu konkurentu reālajai pasaulei. Tehnoloģijas ir attīstījušās tik tālu, ka runa sen vairs nav par parasto viedtālruni vai kādu citu gudro ierīci, ar kuru pārcilājam interneta dzīles. Viena no Latvijas kompānijām izstrādājusi virtuālās realitātes ķiveri, kas savieno kopā virkni risinājumu, kļūstot par tās lietotāja virtuālo asistentu.

Latvijas kompānija Simbios CFV izstrādājusi visai drosmīgu, taču tehnoloģiskajiem risinājumiem un funkcijām bagātu projektu – virtuālās realitātes ķiveri SimbiosONE. Projektā ieguldīts ne mazums laika un darba, to pierāda fakts, ka pie šīs ierīces tapšanas strādāts septiņus gadus, ieguldot kopumā divus miljonus eiro.

SimbiosONE galvenās funkcijas koncentrētas uz medicīnas jomu un cilvēka veselību. Piemēram, virtuālās realitātes ķivere iekļauj veselības analīzi, migrēnas profilaksi.

Ļoti noderīga ierīce varētu būt brīžos, ja tās lietotājam radušās pēkšņas veselības problēmas. Tādās situācijās ķiveres funkcijas paredz automātisku ātrās medicīniskās palīdzības izsaukšanu, kā arī ziņojumu ģimenes ārstam.

Tāpat ierīce sniegs atbalstu un ieteikumus laikā, kad lietotājs nodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, kā arī veic svara kontroli. Mūsdienās aktuāla problēma ir gaisa piesārņojums, kas var izraisīt nopietnus veselības traucējumus, tāpēc ķivere nodrošinās arī gaisa kvalitātes un radiācijas piesārņojuma analīzi. SimbiosONE lietotājiem tiks piedāvātas arī dažādas izklaides iespējas, kas ietver filmas, mūziku, pat melu detektoru un kriptovalūtu izgatavošanu.

Simbios CFV dibinātājs un līdzīpašnieks Konstantīns Mamonovs norāda, ka ķiveres izveidē izmantoti dažādi pētījumi par to, kā reaģē cilvēka smadzenes, saskaroties ar nākotnes tehnoloģijām. Šeit palīdzīgu roku sniedza Baltkrievijas neiroķirurgi, taču pašas virtuālās realitātes ķiveres tehnisko izpildījumu veica Latvijas programmētāji.

Kā norāda K. Mamonovs – šobrīd ir izgatavots virtuālās realitātes ķiveres prototips, taču, lai varētu uzsākt ierīces masveida ražošanu Ķīnā, nepieciešams vēl aptuveni pusmiljons eiro. Šo summu kompānija plāno iegūt ar pūļa platformas palīdzību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!