Lielbritānijā sūtījumus līdz namdurvīm piegādā roboti-kurjeri

Lielbritānijā sūtījumus līdz namdurvīm piegādā roboti-kurjeri

Tehnoloģiju attīstības rezultātā aizvien lielāks skaits profesiju transformējas. Cilvēku roku darbs tiek aizstāts ar gudrākiem un ātrākiem automatizācijas risinājumiem. Nu transformāciju piedzīvojusi arī kurjera profesija. Kā ziņo britu raidsabiedrība BBC – vienā no Lielbritānijas pilsētām par sūtījumu piegādi rūpējas ne vien cilvēkveidīgas būtnes, bet arī roboti.

Pēc Lielbritānijas raidsabiedrības BBC publicētās informācijas – robotveidīgo iekārtu ražotājs Starship Technologies uzsācis plaša mēroga robotu iekārtošanu kurjera profesijā. Savus darba pienākumus – sūtījumu piegādi -  vairāki simti gudro, autonomo dzelzs iekārtu veic Lielbritānijas pilsētā Miltonkeinā.

Jāpiebilst, ka šī ir pirmā tik plaša mēroga robotu iesaiste sūtījumu piegādes procesos.

Kompānija Starship Technologies ir arī atbildīga par visu pasūtījumu piegādes procesu. Sūtījumi, kas paredzēti Miltonkeinas pilsētas iedzīvotājiem, vispirms tiek nogādāti uz tā saukto “robotu depo”. Brīdī, kad sūtījumi nonākuši robotu depo, to saņēmējiem tiek nosūtīts paziņojums, kurā norādīts konkrēts laiks, kad robots varēs atgādāt pasūtījumu. Pašu robotu – kurjeru pakalpojumu iespējams saņemt, izmantojot mobilo aplikāciju, kur minētās pilsētas iedzīvotāji var aizpildīt informāciju par sevi un pieteikties šādai sūtījumu saņemšanai uz izvēlēto adresi. Interesanti, ka šo pakalpojumu iespējams arī abonēt. Ar aplikācijas starpniecību klienti var samaksāt ikmēneša maksu nedaudz vairāk kā 9 eiro apmērā par neierobežotu skaitu piegāžu mēnesī.  

Paši roboti – kurjeri aprīkoti ar 10 kamerām, ultraskaņas sensoriem, radaru un GPS.

Tie ir spējīgi novērot apkārtni ar 360 grādu rotācijas iespējām, un tiem ir arī tā sauktais “situācijas izpratnes burbulis”, kas ļauj fiksēt un izvairīties no dažādiem šķēršļiem apkārt.

Izmantojot īpaši smalku datorredzi un programmatūru, roboti var identificēt tādus objektus kā automašīnas, cilvēki, luksofori, ietves un citi. Tāpēc šie viedie kurjeri ir spējīgi pārvietoties tieši tāpat kā gājēji un droši nogādāt sūtījumu līdz tā saņēmēja namdurvīm.

Jāpiebilst, ka Starship Technologies uzsākusi sadarbību arī ar vietējo pārtikas veikalu, kur līdzšinējos preču piegādes transportlīdzekļus nomainījuši gudrie nākotnes kurjeri.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!