Mičio Kaku: Līdz 2100. gadam cilvēki kļūs nemirstīgi

Mičio Kaku: Līdz 2100. gadam cilvēki kļūs nemirstīgi

Amerikāņu futurologs, fizikas zinātņu profesors, viens no stīgu teorijas līdzautoriem un zinātnes popularizētājs Mičio Kaku, uzstājoties Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomiskajā forumā paziņoja, ka līdz 2100. gadam tiks sasniegta ne tikai digitālā, bet arī bioloģiskā nemirstība. Interneta izdevums Hightech.fm publicē galvenās M. Kaku uzstāšanās Santkpēterburgā tēzes.

— Medicīnā mēs cīnāmies ne tikai ar slimībām, bet arī uzlabojam, cenšamies novest līdz pilnībai cilvēka ķermeni un izdalam gēnus, kuri atbild par novecošanas procesu. Mēs jau esam izolējuši ap 60 šādiem gēniem, kas atbild par novecošanu, kura pagaidām ir neatgriezenisks process. Tomēr es uzskatu, ka līdz 2100. gadam mēs spēsim panākt ne tikai digitālo, bet arī bioloģisko nemirstību. […] Mēs spēsim atdzīvināt būtnes, kuras dzīvoja dzīvoja uz Zemes pirms desmitiem tūkstošiem gadu. Mums jau ir mamuta un neandertālieša genoms.

Trīs faktori, kas nosaka nākotni – mākslīgais intelekts, biotehnoloģijas un nanotehnoloģijas. Tieši šie faktori būs galvenie labklājības un izaugsmes nodrošinātāji.

— Mākslīgais intelekts, kā man šķiet, formē nozari, lielāku par šā brīža autorūpniecību. Automobilis pats kļūs par robotu. Bīstamība ir tikai tur, ka roboti kaut kad nākotnē var sākt sevi apzināties.

— Mums būs saules enerģija, lētaka par fosilo enerģiju – revolucionāru izstrāžu enerģijas glabāšanas tehnoloģijās dēļ. […] Tiek uzskatīts, ka jau šīs simtgades vidū parādīsies pirmais termokodolreaktors.

— Jebkura tehnoloģija ir abpusēji griezīgs zobens. To var izmantot cīņai ar slimībām, analfabētismu, nabadzību, bet var arī izmantot pret cilvēkiem. Šī iemesla dēļ jābūt pārliecinātiem, ka mēs kontrolējam šīs jaudīgās tehnoloģijas.

— Līdz gadsimta beigām būs nepieciešams iebūvēt robotos mikroshēmu, kura atslēgs tos, ja viņiem parādīsies vēlme nogalināt cilvēku. […] Kad roboti kļūs tik gudri, ka spēs atslēgt šo mikroshēmu, mums nāksies saplūst ar tiem. Nedomāju, ka tas notiks šajā gadsimtā, taču nākošajā [gadsimtā] tas ir pilnībā iespējams. Tā vietā, lai karotu [ar robotiem], mums būs iespējams kļūt par pārcilvēkiem.

— Visa atslēga ir izglītība, mums jāspēj izglītot cilvēki tādā veidā, lai sabiedrībā nesašķeltos nelielās grupās, kas karo savā starpā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!