Microsoft pēc trim gadiem atgriežas pie zemūdens datu centru testēšanas

Microsoft pēc trim gadiem atgriežas pie zemūdens datu centru testēšanas

Kompānija Microsoft netālu no Orkneju salām Skotijā izveidojusi zemūdens datu centru – 35,5 metru dziļumā izvietoti kopumā 864 serveri, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Strāvas avotam un internetam datu centrs, kam dots nosaukums Natick, ir pieslēgts ar zemūdens kabeļa starpniecību. Kabelis savieno centru ar Orkneju salām. Plānots, ka jūras ūdens tiks izmantots serveru atdzesēšanai, šādi samazinot to uzturēšanas izmaksas. Izmaksas par lielu daudzumu siltuma izdalošaju lieljaudas serveru atdzesēšanu veido ievērojamu daļu visu datu centru uzturēšanas izmaksu.

Turpmākā gada laikā kompānija plāno analizēt jauizveidotā datu centru kopējo stāvokli, temperatūru kapsulas iekšienē, kā arī korpusa hermētiskumu. Balstoties uz šiem datiem, tiks pieņemts lēmums par to, vai Microsoft turpinās attīstīt šādus datu centrus.

Kā uzskata centra izstrādātāji, šādi datu centri ir spējīgi darboties vismaz piecus gadus, iztiekot bez apkalpošanas.

Pirms trim gadiem Microsoft jau testēja līdzīgu tehnoloģiju. Tad neliels datu centrs tika uzstādīts okeāna dibenā netālu no Kalifornijas. Toreiz centrs darbojās gan tikai 105 dienas, tomēr uzņēmuma speciālisti turpināja strādāt pie zemūdens datu centru pilnveidošanas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!