Nākošgad norisināsies, iespējams, tehnoloģijām bagātākās olimpiskās spēles

Nākošgad norisināsies, iespējams, tehnoloģijām bagātākās olimpiskās spēles

Laikam ejot, viedās tehnoloģijas izpletušās teju visās iespējamās jomās, kur vien iesaistīts cilvēka gudrais prāts. Šāda nozare ir arī sports, un kaut arī digitalizācija šeit ienāk salīdzinoši lēnāk, domājams, jau pavisam tuvā nākotnē neviens sporta notikums nebūs iedomājams bez viedajām tehnoloģijām. Piemēram, jau 2020. gadā notiekošajās Tokijas olimpiskās spēlēs tehnoloģijām vieta atrasta gan tiesnešu lauciņā, gan medaļu izgatavošanā.

Ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību un to, ka līdz nākošā gada Tokijas olimpiskajām spēlēm atlicis nedaudz vairāk kā gads, domājams, vēl nav par vēlu apsvērt iespējamu gudro tehnoloģiju integrāciju tajās. Ievērojams potenciāls tiek saistīts, piemēram, ar mākslīgo intelektu, kas varētu palīdzēt spēļu tiesnešiem izvērtēt atlētu sniegumu īpaši sarežģīti vērtējamās disciplīnās. Viena no tādām ir vingrošana, kur sportistu sniegums bieži vien tiek vērtēts subjektīvi, taču mākslīgā intelekta objektīvais spriedums šeit būtu tieši laikā.

Šajā ziņā palīdzīgu roku tehnoloģijas izstrādē piedāvā sniegt japāņu IT kompānija Fujitsu. Tā, piemēram, vingrotāju snieguma objektīvākai novērtēšanai piedāvā 3D lāzeru skenerus.

Šie skeneri darbojas ar diviem miljoniem kadru sekundē, tādējādi fiksējot katru un vissīkāko sportista kustību niansi.

Tiek norādīts, ka šīs tehnoloģijas pirmie nopietnie testi vingrotāju vērtēšanai plānoti pasaules čempionātā mākslas vingrošanā, kas norisināsies oktobra sākumā Vācijā.

Papildus plānotajai mākslīgā intelekta iesaistei sportistu vērtēšanā vēl viens jaunums olimpisko spēļu vēsturē plānots atlētu medaļu izgatavošanā. Arī šeit, lai gan netieši, tomēr arī plānota zināma tehnoloģiju klātbūtne. Proti, medaļas tiks izgatavotas no elektronikas atkritumiem. Šobrīd jau savākti ap 50 000 elektronikas atkritumu, kas ļauj izgatavot lielāko daļu medaļu – visas bronzas medaļas, 94% zelta medaļu un 85% sudraba medaļu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!