Microsoft rada gudro audumu, kas var atpazīt uz galda uzservēto ēdienu

Microsoft rada gudro audumu, kas var atpazīt uz galda uzservēto ēdienu

Uzņēmums Microsoft un vairākas universitātes izstrādājuši gudro audumu sistēmu ar nosaukumu Capacitivo. Šī tehnoloģija spēj atpazīt dažādus pārtikas produktus, kā arī dzērienus un citus objektus, pamatojoties vien uz pieskārienu. Audumā tiek izmantota kapacitatīvā elektroda režģa un mašīnmācīšanās tehnoloģijas kombinācija. Tie abi kopā nosaka gan priekšmeta formu, gan to, no kāda materiāla vai sastāvdaļām radīts konkrētais produkts.

Būtiski, ka tehnoloģija spēj atpazīt ne tikai pārtikas produktus, bet arī dažus traukus, piemēram glāzes un bļodas.

Sākotnēji pētnieki ieauda tehnoloģiju galdautā/audumā un uzskatīja to par īpaši noderīgu maltītes gatavošanai. Risinājumam var pievienot arī aplikāciju, kas būs palīgs tad, ja nebūs ideju, ko pagatavot ēst, un ieteiks maltīti, pamatojoties uz to, kādi pārtikas produkti atrodami uz galda.

Vienlaikus jau tagad skaidrs, ka gudrajam galdautam ir vairāki trūkumi, kurus, pilnveidojot tehnoloģiju, droši vien nākotnē varētu novērst. Piemēram, gudrais audums nevar atpazīt metāla un kvadrātveida priekšmetus. Tas droši vien vairāk attiecas uz metāla un kvadrāta formas traukiem. Tāpat sarežģījumus sagādā pavisam vieglu priekšmetu identificēšana, piemēram, salvete. Pie trūkumiem varētu pieskaitīt arī to, ka tehnoloģija par dažiem dzērieniem sniedz kļūdainus rezultātus. Taču, ja visas šīs nepilnības izdosies novērst, gudrais galdauts būtu lieliska viedās mājas sastāvdaļa.

Zemāk video iespējams nedaudz iepazīties ar viedo audumu un tehnoloģiju kopumā:

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!