Ražošanā veiksmīgi ienāk mākslīgais intelekts un datorredze

Ražošanā veiksmīgi ienāk mākslīgais intelekts un datorredze

Ražošana ir tā nozare, kurā tehnoloģijas ienāk īpaši strauji, padarot produktu izveidi krietni ātrāku un ērtāku. Arī Latvijā cilvēka roku darbu pamazām aizstāj automatizācijas veiklais un ātrais tvēriens, taču pārdomātāk un kvalitatīvāk produktus palīdz saražot IT uzņēmuma Apply radītais, mākslīgajā intelektā un neironu tīklos balstītais datorredzes risinājums.  

Datorredze ir tehnoloģija, kas ļauj interpretēt un saprast attēlā redzamo. Tieši šajā jomā ir specializējies Latvijas IT uzņēmums Apply, kurš ar datorredzes palīdzību sniedz vērtīgu pienesumu jau vairākām nozarēm Latvijā. Viena no jomām ir zivrūpniecība, kur sadarbība izveidota ar zivju pārstrādes industriālo iekārtu ražotāju SIA Peruza. Izmantojot Apply datorredzes risinājumu un dziļumkameru, iespējams ērtāk un ātrāk izvēlēties nepieciešamā izmēra zivis, tās pārvietot, novietot nepieciešamā virzienā, kā arī noteikt defektus.

Datorredzes risinājums var būt vienlīdz vērtīgs kā pārtikas, tā arī industriālajā rūpniecībā. Sadarbojoties ar plastmasas granulu ražotāju “Nordic Plast”,

Apply ar datorredzes palīdzību reāllaikā veic uzņēmuma produkcijas kvalitātes pārbaudi ar mērķi konstatēt, vai plastmasas granulās nav vērojams kāds defekts.

Sistēma atpazīst deviņus dažādus defektus, kuru laicīga konstatēšana ļauj saražot tikai kvalitatīvu produkciju, nepārtraukti pārbaudot saražoto.

Kopš darbības uzsākšanas 2012. gadā viens no Apply lielākajiem projektiem saistīts nevis ar pārtikas industriju, bet gan ar izklaides satura ražošanu. Konkrētāk, IT uzņēmums veicis nepārtrauktu reklāmu uzskaiti televīzijā un sadarbībā ar Lattelecom iegūtajiem televīzijas skatītāju uzvedības datiem analizējis reklāmu satura efektivitāti.

Viens no šī brīža projektiem, kuros iesaistījies Apply sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, ir tehnoloģisks risinājums piena industrijai ar mērķi mikroskopiski noteikt rauga un pelējuma šūnu daudzumu piena produktos. Apply strādā pie risinājuma, lai kaitniecisko šūnu klātbūtne piena produktos tiktu noteikta 15 minūtēs līdzšinējo divu stundu vietā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!