RTU zinātnieku pulku papildinās īpašs robots, paverot ceļu plašākiem pētījumiem

RTU zinātnieku pulku papildinās īpašs robots, paverot ceļu plašākiem pētījumiem

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar kuplo pētnieku komandu priekšgalā savas spējas zinātnes un tehnoloģiju jomā pierādījusi ik uz soļa, kuras izmanto, galvenokārt, jauno speciālistu izglītošanā, kā arī pētniecības nolūkos. Nu RTU zinātnieku komandas spēku stiprinās KUKA robots – šobrīd vienīgais šāda veida risinājums Ziemeļeiropas reģionā, ar kuru plānots veikt plašus pētījumus un atklājumus virknē nozaru.

Kopdarbā ar jauno kolēģi KUKA robotu RTU zinātnieki varēs veikt vērtīgus un nozīmīgus pētījumus vairākās jomās, piemēram, medicīna, mehānika un kinemātika, kustības vadība, virtuālā realitāte, mehānisku sistēmu datoru modelēšana. Savukārt nākotnē, kad tehnoloģiju attīstība būs darījusi savu, šo robotu varētu izmantot jau krietni praktiskākiem nolūkiem –  lidaparātu pilotu un sportistu treniņos un veikt atklājumus, kas derīgi nozaru ietvaros ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs.

KUKA robots pēc sava izskata drīzāk atbilst nevis tipiska robota atveidam, bet gan liela izmēra robota rokai, kuras celtspēja sasniedz 600 kilogramus. Papildus rokai piestiprināta arī virtuālās realitātes kabīne, kurā var atrasties cilvēks. Brīdī, kad robots sāk savu darbu, tiek radīta vienota kustības sajūta un virtuāla attēla ietekme uz cilvēku.

Tieši tāpēc šo robotu var izmantot dažādiem simulācijas treniņiem, radot arī visai sportiska veida simulācijas.

Piemēram, likt skaidri sajust, ka cilvēks ir lidmašīnas pilots, pacēlies augstu gaisā, vai arī ir kamaniņbraucējs, kas vēja ātrumā traucas pa trasi.

KUKA robots RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes zinātniekiem pavēris plašas durvis lielo pētījumu un atklājumu pasaulē. Viens no jau iecerētiem projektiem, ko RTU zinātnieki ar robota starpniecību plāno veikt, ir virtuālajā realitātē izveidot Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi. Ar simulācijas palīdzību pētnieki varētu noskaidrot potenciālo sportistu spējas, piemēram, kam labāk padodas pilotēt bobsleja kamanas un kurš varētu būt veiksmīgs kamaniņbraucējs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!