Sacensībās Ķīnā latvieši sevi pierāda kā labākie robotu radītāji

Sacensībās Ķīnā latvieši sevi pierāda kā labākie robotu radītāji

No 8. līdz 11. augustam Ķīnā jau 15. reizi norisinājās vienas no prestižākajām un vērienīgākajām robotu sacensībām “RobotChallenge 2019”. Tajās pasaules prasmīgākie un mērķtiecīgākie autonomo robotu radītāji sacentās vairākās disciplīnās, kurās tika noskaidrots veiksmīgākais un gudrākais mākslīgā intelekta robota risinājums. Dalībnieku vidū neiztrūkstoši bija arī censoņi no Latvijas, kas sacensībās guva lieliskus panākumus.

“RobotChallenge 2019” dalībniekiem ar pašu izveidotajiem robotiem bija iespēja sevi pierādīt kopumā astoņos sacensību veidos. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku, trīs no tiem arī no Latvijas. Zīmīgi, ka visi trīs Latvijas pārstāvji sacensībās guva godalgotas vietas, piedaloties “Sumo”, kas ir viens no sacensību veidiem. 1. vietu “Nano Sumo” kategorijā ieguva Aleksandrs Tikačovs un Uģis Bergfelds, kuri izcēlās arī “Micro Sumo” kategorijā, izcīnot 3. vietu. Vēl vienu 1. vietu ieguva Matīss Buks un Armands Upenieks, izcīnot uzvaru “Mini Sumo” kategorijā.

Visi minētie dalībnieki aktīvi darbojas Robotu Skolā – Latvijas robotikas entuziastu apvienībā, kurā iespējams apgūt robotu un dronu būvi.

Bez Latvijas pārstāvjiem “RobotChallenge 2019” piedalījās interesenti vēl no 31 valsts. Līdz ar vairāk nekā 3000 dalībniekiem ceļu uz sacensībām bija mērojuši arī teju 2200 robotu. Sava radītā robota spējas dalībnieki varēja pierādīt ne vien “Sumo”, bet arī tādos sacensību veidos kā “Freestyle”, “Puck Collect”, “Line Follower”, “Robot Bowling”, “Air Race”, “Lego Unknown Mission” un “Humanoid Sprint”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!