Samsung radījis ideju par neredzamo klaviatūru viedtālrunim

Samsung radījis ideju par neredzamo klaviatūru viedtālrunim

Šīs ir tas brīdis, kad savus viedtālruņus lietojam vairāk nekā jebkad iepriekš un, palielinoties ierīces sniegtajām iespējām, domājams, to izmantojums nākotnē tikai pieaugs. Tomēr vēl arvien e-pastu un garu ziņu rakstīšana ir lēna, salīdzinot, piemēram, ar drukāšanu uz datora klaviatūras. Tāpēc tehnoloģiju gigants “Samsung” nācis klajā ar mākslīgajā intelektā balstītu ideju par neredzamo klaviatūru, lai ziņas rakstītos raitāk un zibens ātri.

Samsung neredzamās klaviatūras idejas pamatā ir mākslīgā intelekta tehnoloģija un tālruņa priekšējā kamera (selfie camera). Uzņēmums to nosaucis par “SelfieType”, kas pagaidām radīts demo līmenī. Risinājums izstrādāts Samsung C-Lab programmas aizgādībā - sava veida uzņēmuma inkubatorā interesantām un ambiciozām tehnoloģiju idejām, no kurām dažas galu galā kļūst par komerciāliem produktiem.

Kā skaidro paši Samsung pārstāvji –

sava veida neredzamās tastatūras jau pastāv un darbojas, pateicoties lāzera projekcijām, taču šādi risinājumi mēdz būt lēni un neprecīzi.

Tikmēr, izmantojot SelfieType, kas darbojas nevis ar lāzeru, bet ar telefona priekšējās kameras palīdzību, viss neredzamās tastatūras darbībai nepieciešamais atradīsies viedtālrunī.

Par to, ka SelfieType risinājumā vēl nepieciešams šo, to uzlabot, lai tas darbotos pilnvērtīgi, liecina problēma, kas saistās ar mašīnredzi – tā nepieciešama, lai izsekotu lietotāja pirkstu kustību. Taču, lai ar neredzamo klaviatūru būtu iespējams ko uzrakstīt un viss darbotos pareizi, rokas nepieciešams turēt vienuviet. Tas, savukārt, pašu rakstīšanu padarītu gauži neērtu un apgrūtinošu. Tā ir viena no problēmām, ko Samsung gudrajām galvām nāktos atrisināt, lai kļūtu par pionieriem pirmajai plašāk lietotajai neredzamajai klaviatūrai.

Jāpiebilst, ka šo risinājumu Samsung šonedēļ demonstrēja tehnoloģiju izstādē CES 2020, kas norisinās no 7. līdz 10. janvārim Lasvegasā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!