Start(IT) aicina pašizolācijas laikā bezmaksas apgūt nākotnes tehnoloģiju – mākslīgo intelektu

Start(IT) aicina pašizolācijas laikā bezmaksas apgūt nākotnes tehnoloģiju – mākslīgo intelektu

Bezmaksas tiešsaistes mācībās par mākslīgo intelektu (MI) Latvijā jau pašlaik iesaistījušies vairāk nekā 5500 interesentu - liecina IT Izglītības fonda Start(IT) apkopotā informācija. Ņemot vērā esošo situāciju, kad daudz iedzīvotāju ir pašizolācijā, Start(IT) aicina laiku izmantot lietderīgi un apgūt bezmaksas kursu latviešu valodā, kas var palīdzēt labāk izprast tehnoloģijas un raisīt jaunas idejas.

Runājot par pašu Elements of AI mākslīgā intelekta mācību kursu, IT izglītības fonda Start(IT) projektu vadītāja Ance Kancere uzsver, ka tas veidots tā, ka tā saturs ir viegli uztverams lasītājam – ar piemēriem par ikdienas situācijām, ar vienkāršiem formulējumiem un arī kursa dizains ir veidots lietotājam draudzīgā formātā. Pozitīvi esot arī tas, ka kursu iespējams pildīt jebkurā ierīcē – telefonā, planšetē, datorā. Tāpat ikviens var izvēlēties, kad un cik ātri apgūt kursa sadaļas. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, daloties ar savu pieredzi, uzsver, ka šis mākslīgā intelekta kurss ir lieliska iespēja, kā pavadīt lietderīgi laiku mājās. Īpaši šajā laikā, kad daudziem ir jāpavada laiks pašizolācijā vai karantīnā.  

Lai mudinātu iedzīvotājus kursam ne tikai pieteikties, bet arī pabeigt mācību procesu, Start(IT) nolēmis izsludināt papildu motivējošu “sacensību”.

Tajā varēs piedalīties tie, kuri līdz nākamā gada 31.janvārim pabeigs pilnu Elements of AI mācību kursu un iesūtīs fondam saņemto elektronisko sertifikātu par kursa apgūšanu. Galvenā balva - Start(IT) sarūpētais MacBook Pro. Pilni konkursa noteikumi publicēti elementsofai.lv un startit.lv mājaslapās.

Jāpiebilst, ka Start (IT) mērķis ir šajā kursā iesaistīt vismaz 10 000 Latvijas iedzīvotāju. Latvijā kursam ir reģistrējušies 5568 studenti, Igaunijā jau 6193 savukārt Lietuvā, kur kursu atklāja tikai pirms pāris nedēļām, reģistrējušies 2521 studenti. Pasaulē kursam reģistrējušies jau vairāk kā 540 000 interesentu. Līdz šī gada beigām kurss varētu būt iztulkots lielākajā daļā ES valodu. Kursam ir atklāta arī otra daļa, kurā ir nepieciešamas programmēšanas zināšanas, un tas sniedz iespēju iegūt vēl iespaidīgāku ierakstu savā CV: https://buildingai.elementsofai.com/ 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!