Stokholmā norisinājās konference, kas ļāva ieskatīties mākslīgā intelekta dzīlēs

Stokholmā norisinājās konference, kas ļāva ieskatīties mākslīgā intelekta dzīlēs

Pieredzējuši un zinoši lektori konferencēs padziļinātā veidā iepazīstināja ar savu skatījumu uz dažādām ar mākslīgo intelektu saistītām tēmām. Piemēram, tika veikts ieskats tēmās, kas skar robotiku, algoritmus, drošību un privātumu, mākslīgo intelektu un programmatūras inženieriju, programmu sintēzi un daudzus citus mākslīgā intelekta aspektus to visdziļākajos slāņos.

Sausais atlikums no abām konferencēm par mākslīgo intelektu bija ne vien praktiskā un lekciju veidā iegūtās jaunās zināšanas.

Konferenču ietvaros tika arī publiskots aicinājums pasaulē vadošajiem mākslīgā intelekta uzņēmumiem un zinātniekiem nepiedalīties un vērsties pret nāvējošu autonomu ieroču izstrādi.

Aicinājuma iniciatori pauda viedokli, ka ar mākslīgā intelekta palīdzību radīti ieroči un sistēmas, kas pieņem lēmumus patstāvīgi, bez cilvēka līdzdalības, rada gan morālus, gan fiziskus draudus. Tāpēc ar šī aicinājuma palīdzību valdības tiek aicinātas strādāt pie starptautiskām normām, kas nepieļautu autonomu ieroču ražošanu un izplatīšanu.

Šo aicinājumu aicināti bija parakstīt tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas. Aicinājumam pievienojās, piemēram, uzņēmuma Tesla dibinātājs Īlons Masks (Elon Musk), Skype dibinātājs Jans Tallins (Jaan Tallin) un daudzi citi tehnoloģiju milžu pārstāvji, kopumā iesniedzot ap 2410 parakstus. Savu balsi pret nāvējošu autonomu ieroču izstrādi iedeva arī pašmāju tehnoloģiju uzņēmuma Tilde vadītājs Andrejs Vasiļjevs.

Konferences norisinājās no 13. līdz 19. jūlijam. International Joint Conference on Artificial Intelligence notika jau 27. reizi un tiek rīkota kopš 1969. gada ik pa diviem gadiem. Turpretī European Conference on Artificial Intelligence norisinās kopš 1974. gada, un tāpat kā IJCAI norisinās reizi divos gados.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!