„Tilde” savus sasniegumus rāda samitā par mākslīgo intelektu

„Tilde” savus sasniegumus rāda samitā par mākslīgo intelektu

Samits „AI for Good Global Summit” norisinājās Šveices pilsētā Ženēvā no 15. līdz 17. maijam. Samita mērķis bija apzināt mākslīgā intelekta praktisko pielietojumu, stratēģijas, kā ar šīs tehnoloģijas palīdzību uzlabot mūsu planētas ilgtspējīgu attīstību. Tāpat pasākumā tika runāts par to, kā nodrošināt mākslīgā intelekta vēl lielāku uzticamību, drošību, attīstību un pieeju šīs tehnoloģijas priekšrocībām.

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) aģentūras International Telecommunication Union (ITU) ģenerāldirektora Hulina Žao (Houlin Zhao) ielūguma, samitā piedalījās arī tehnoloģiju uzņēmums no Latvijas „Tilde”. Jāatzīmē, ka "Tilde" bija vienīgais uzņēmums no Baltijas valstīm.

„Tilde” samita dalībniekus iepazīstināja ar savu veikumu un progresu mākslīgā intelekta jomā – mašīntulkošanas tehnoloģijām un virtuālajiem asistentiem.

Samita dalībnieku vērtējumam tika nodots Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss Hugo.lv. Bez ievērības nepalika arī "Tildes" radītais mākslīgā intelekta mašīntulks. Tā darbību praksē jau izmēģinājušas tādas valstis kā Igaunija, Bulgārija un Austrija sava prezidentūras darba nodrošināšanā.

Zīmīgi arī, ka „Tildes” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs bija viens no 100 IT jomas līderiem pasaulē, kurš kopā ar uzņēmuma „Tesla Motors„ līdzdibinātāju Īlonu Masku parakstīja (ANO) adresētu vēstuli par mākslīgā intelekta  potenciālo ietekmi ieroču izplatības samazināšanā.

Jāpiebilst, ka pasākums „AI for Good Global Summit” šogad norisinājās jau otro reizi. 2017. gada samitā tika uzsākts pirmais visaptverošais dialogs par mākslīgā intelekta priekšrocībām un attīstību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!