Valmiera otro gadu pulcē citādas realitātes entuziastus

Valmiera otro gadu pulcē citādas realitātes entuziastus

Hakatons norisinājās no 27. līdz 29. aprīlim Valmierā Vidzemes Augstskolā, kur tas notika jau otro gadu, pulcējot uzņēmumu pārstāvjus, tehnoloģiju un AR/VR entuziastus. Bet kas tad īsti ir hakatons? Hakatons ir tehnoloģiju maratons, kas parasti ilgst 48 stundas. Pasākuma mērķis ir izveidot komandas un radīt jaunas biznesa idejas, kuras tiek prezentētas pārējām komandām. Izvēloties labāko piedāvāto ideju, komandām kopīgi 48 stundu laikā pilnībā jāizveido reāls produkta prototips.

Valmierā notikušajā hakatonā dalībniekiem bija jārada jauni AR/VR risinājumi.  

Pēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sniegtās informācijas (LIAA) - pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīt tādas tehnoloģijas Google tango, Microsoft Hololens un/vai tādas virtuālās realitātes brilles kā Oculus, HTC Vive, Gear VR un citas.

Hakatonā piedalījās arī vairāki eksperti, tostarp starptautiski pazīstamais nozares eksperts Tronds Nilsens (Trond Nilssen) no Sietlas – papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģiju pasaules centra, uzsverot, ka galvenā hakatona pamatvērtība ir tā, ka cilvēkiem ir iespēja nodibināt jaunus kontaktus.

Arī Valmieras hakatona organizators Ainārs Kļaviņš uzsver kontaktu vērtīgumu, kas tiek nodibināti, sakot, ka hakatons ir vieta, kur satiekas cilvēki no daudz un dažādām nozarēm, kas dod iespēju rasties pat visneiedomājamākajām idejām.

Savukārt nozares eksperti uzsver to, ka papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģijas kļūst aizvien aktuālākas, tāpēc šis ir piemērots brīdis, lai praktiskā veidā uzzinātu par tām nedaudz vairāk.

Jāpiebilst, ka hakatonu Valmierā rīko LIAA sadarbībā ar datorprogrammēšanas uzņēmumu „Overly”. Zīmīgi, ka pērn kā Valmierā, tā arī Baltijā notika pirmais virtuālās un papildinātās realitātes hakatons, kurā uzvarēja projekts „MorphoVR” – virtuālās realitātes rīks ķīniešu valodas apguvei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!