Lielbritānijā krītas e-grāmatu pārdošanu apjomi - vai vainojami viedtālruņi?

Lielbritānijā krītas e-grāmatu pārdošanu apjomi - vai vainojami viedtālruņi?

Eksperti, kuri prognozēja drukāto grāmatu drīzu galu, ir kļūdījušies – kā liecina kompānijas Nielsen veikta aptauja, Lielbritānijā 2016. gadā elektronisko grāmatu pārdošanu apjomi ir samazinājusies par 4%, savukārt drukāto grāmatu pārdošanas apjomi – pieauguši par 7%, vēsta laikraksts The Guardian.

Publikācijā norādīts, ka šāda tendence vērojama jau otro gadu pēc kārtas, kas neļauj to uzskatīt par nejaušību. 2015. gadā elektronisko grāmatu tirdzniecības apjomi Lielbritānijā piedzīvoja kritumu pirmoreiz kopš 2006. gada, kad Nielsen veica pirmo šādu aptauju.

Kopumā Lielbritānijā pērn pārdots vairāk par 360 miljoniem grāmatu kā drukātajās, tā elektroniskajās versijās kopā ņemot, kas ir par 2% vairāk, nekā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 2015. gadu, briti par grāmatām iztērējuši par 6% jeb aptuveni 100 miljardiem sterliņu mārciņu vairāk līdzekļu. Kā labi noprotams, galvenie ieguvēji no šiem tēriņiem ir drukāto grāmatu izdevēji un tirgotāji. Jāpiebilst, ka elektronisko grāmatu daļa Lielbritānijas grāmatu tirgū pērn bija 25% - par procentu mazāk, nekā gadu iepriekš, bet vidējā vienas e-grāmatas cena sasniedza £7.

Kā galvenais e-grāmatu popularitātes mazināšanās iemesls publikācijā minēts fakts, ka specializētos e-grāmatu lasītājus ir izkonkurējuši viedtālruņi un planšetdatori, kas ir mazāk piemēroti grāmatu elektronisko versiju lasīšanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!