MTI top 3D televizors, kuru varēs skatīties bez 3D brillēm

MTI top 3D televizors, kuru varēs skatīties bez 3D brillēm

Pirms gada Masačūsetas Tehnoloģiju institūta (MTI) zinātnieki prezentēja tehnoloģiju, kura ļauj skatīties 3D filmas kinoteātros, iztiekot bez neērtajām 3D brillēm. Tagad pētnieki vēlas ar šo tehnoloģiju aprīkot arī televizorus, raksta izdevums Engadget.

Jaunās tehnoloģijas pamatā ir ar mākslīgo intelektu apveltīts grafiskais procesors (videokarte), kas nodrošina tā dēvēto datorredzi. Grafiskais procesors sadala steroskopisko attēlu vairākos „slāņos”, bet pēc tām pārsūta tos autostereoskopiskajam displejam. Šis ekrāns savukārt rada skatītājiem dziļuma un trīsdimensiju attēla ilūziju. Tajā pašā laikā tehnoloģijai nav nepieciešams nedz 3D brilles, nedz kādas citas papildus ierīces, norāda izdevums.

Pašlaik autostereoskopiskie displeji eksperimentālā kārtā tiek izmantoti kaujas aviācijā, kā arī viedajās automašīnās.

Displeji projicē trīsdimensiju attēlus tieši uz pilota kabīnes vai automašīnu priekšējā stikla. Vienlaikus nelielu izmēru autostereoskopiskie displeji pagaidām nodrošina tikai salīdzinoši zemas kvalitātes attēlus. Zinātnieki tikmēr cenšas tehnoloģiju pilveidot un perspektīvā arī komercializēt.

Jau šobrīd MTI izstrādātā sistēma, kurai dots nosaukums Home3D var strādāt uz jebkuras televizoram pievienotas ierīces ar grafisko procesoru, piemēram, uz spēļu konsolēm Xbox One vai Play Station 4. Nākotnē, kā uzskata zinātnieki, nepieciešamās jaudas izdosies izvietot uz nelielas mikroshēmas, kas tiks iebūvēta intelektuālajos televizoros, pārvēršot tos par autostereoskopiskajiem displejiem, pie kam ar kvalitatīvu attēlu. Cits ceļš ir īpašu pielikumu izmantošana, kas darbosies, izmantojot interneta pieslēgumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!