Radīta platforma viedākai piensaimniecības pārvaldībai

Radīta platforma viedākai piensaimniecības pārvaldībai

Laikam ejot, arī pārtikas ražošana un pārdošana piedzīvo aizvien būtiskākas pārmaiņas tieši tehnoloģiju un inovāciju jomā. Zemākas izmaksas un ietaupīti resursi ir tikai dažas no priekšrocībām, kuras jau šodien izbauda tie, kuri pārtikas ražošanā izmanto viedos risinājumus.  Arī piensaimniecībā šobrīd jaušams gudro tehnoloģiju pieskāriens  - efektīvākai piena pārstrādei  radīta interaktīva platforma “Gudrais piensaimnieks”.

Platformu “Gudrais piensaimnieks” radījusi piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union” . Risinājums galvenokārt radīts ar mērķi efektīvāk plānot saimniecību resursus un darbību piena pārstrādes nozarē.

Risinājums sniedz iespēju redzēt vienkopus dažādus datus par pārdoto pienu. Piemēram, pārdotā piena daudzumu, kvalitāti, kā arī uzturvielu koncentrāciju. Tāpat iespējams apskatīt datus finanšu jomā – cik lielu samaksu zemnieks kopumā saņēmis par pārdoto pienu, uzzināt vidējo cenu savam pārstrādei nodotajam pienam, kā arī piena vidējo tirgus cenu.

Šī platforma būs noderīgāka tiem zemniekiem, kas jau ilgāku laiku sadarbojas ar Food Union - tajā var redzēt un salīdzināt datus par to, cik izdevīga vai neizdevīga bijusi piena pārstrāde ilgākā laika posmā.

Svarīgi arī, ka platformā esošie dati tiek atjaunoti divas reizes mēnesī, kas dod iespēju risinājuma lietotājiem ērtā un pārskatāmā veidā sekot līdzi jaunākajām izmaiņām piensaimniecības jomā.

Food Union grupas uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke norādījis, ka jaunā platforma sniedz iespēju dalīties ar piena pārstrādes nozarē iegūtajiem datiem krietni ērtāk un uzskatāmāk. “Gudrais piensaimnieks" dod iespēju pašiem zemniekiem arī kļūt zinošākiem un progresīvākiem piensaimniecības jomā, kā arī sniedz būtisku ieguldījumu attiecību veidošanā starp zemniekiem un piena pārstrādātājiem. Tāpat H. Panke uzsvēra, ka rīks kalpo kā pavisam jauns piensaimniecības jomas pārvaldības risinājums ne vien Latvijā, bet arī tuvākajās kaimiņvalstīs, paceļot senās tradīcijas krietni mūsdienīgākā līmenī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!