Visa piedāvā maksājumu karšu lietotāju identifikāciju, izmantojot pirkstu nospiedumus

Visa piedāvā maksājumu karšu lietotāju identifikāciju, izmantojot pirkstu nospiedumus

Jau drīzumā, iepērkoties ar maksājumu karti, būs iespējams izmantot arī viedtālruņu lietotāju iecienīto identifikāciju ar pirkstu nospiedumu starpniecību. Starptautiskā maksājumu sistēma Visa ir izstrādājusi kartes ar iestrādātu mikroshēmu – pirkstu nospiedumu skeneri, un pirmās no šādām kartēm ir piedāvātas divām kredītiestādēm – Mountain America Credit Union и Bank of Cyprus.

Sistēmas darbības pamatprincipi ir ļoti vienkārši. Pirkstu nospiedumu skeneris aktivizējas, ievietojot karti terminālī. Pircējam pieliekot pirkstu, mikroshēma salīdzina tā nospiedumu ar arhīvu, un atļauj vai neatļauj maksājumu. Vienlaikus ir iespējams izmantot arī tradicionālās identifikācijas metodes – PIN kodu vai parakstu uz čeka.

Sistēma ir pilnībā autonoma – pirksta nospiedums glabājas pašā kartē, savukārt mikroshēma nepieciešamības gadījumā uzlādējas tieši no POS termināļa.

Kā paziņojis Visa pārstāvis Marks Nelsens, „tas ir ātri un nemanāmi. Mani sistēma atpazīst dažu sekundes daļu laikā. Visa amatpersonas arī uzskata, ka šis risinājums ātri kļūs par dominējošo starp visiem biometriskās identifikācijas variantiem. Visa veiktas aptaujas gaitā šādu identifikācijas veidu par labāko risinājumu maksājuma apstiprināšanai nodēvējusi vairāk par pusi aptaujāto.

Šajā virzienā strādā arī Visa galvenais konkurents MasterCard. Kompānija 2017. gada aprīlī sāka analoģiskas sistēmas testēšanu, tomēr gala rezultāts vēl nav prezentēts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!