2017. gadā neveiksmīga izrādījusies gandrīz puse ICO īstenojušo projektu

2017. gadā neveiksmīga izrādījusies gandrīz puse ICO īstenojušo projektu

Interneta vietne Bitcoin.com, analizējot 2017. gada datus noteikusi, cik no pagājušajā gadā ICO īstenojušajiem uzņēmumiem ir izpildījuši sākotnējos solījumus, bet cik – beiguši pastāvēt.

Analizējot specializētā servisa Tokendata informāciju secināts, ka 2017. gadā notikušas kopumā 902 tā dēvēto tokenu sākotnējās pārdošanas. Vēl līdzekļu vākšanas stadijā neveiksmi ir cietuši 142 projekti, bet vēl 276 ieceru īstenošana pārtraukta dažu turpmāko mēnešu laikā. Šajā kategorijā iekļauti tie projekti, kuru virzītāji izrādījušies krāpnieki – ICO izmantoti līdzekļu izkrāpšanai, kā arī projekti, kuru virzītāji pēc ICO nav snieguši nekādu informāciju par savām turpmākajām aktivitātēm.

Balstoties uz šiem datiem, Bitcoin.com secina, ka neveiksmīgi ir izrādījušies 46% pagājušajā gadā notikušo ICO, kam summāri izdevies piesaistīt 104 miljonus ASV dolāru.

Tāpat izrādījies, ka vēl 113 ICO projekti ir tuvi darbības pārtraukšanai. Pie šīs kategorijas analītiķi pieskaitījuši kompānijas, kuras pārtraukušas aktivitātes sociālajos tīklos, kā arī projektus ar nelielu atbalstītāju skaitu. Ja ņem vērā arī šos ICO, tad var uzskatīt, ka ar neveiksmi noslēgušās 59% no visām pērn īstenotajām tokenu pārdošanām. Šo projektu atbalstīšanai investori iztērējuši kopumā 233 miljonus dolāru.

Pētījumu autori visus šos ICO dēvē par „digitālo kapsētu”. „Vieni līdzekļus nav spējuši piesaistīt vispār, citi ir piesaistījuši pāris simtus tūkstošus dolāru, bet kāds savācis vairāk par desmit miljoniem. Tomēr rezultāts visos gadījumos ir viens – nav pat minimāli dzīvotspējīgu produktu, nav palaišanu alfa režīmā, nav ieguvumu sabiedrībai,” teikts publikācijā.

Uz ICO problēmām vēl pagājušā gada rudenī norādīja arī platformas Ethereum līdzdibinātājs Vitāliks Buterins. Atbilstīgi viņa prognozēm, no visām ICO kompānijām izdzīvo ne vairāk par 10%. Tajā pašā laikā pati līdzekļu sākotnējās piesaistīšanas ar ICO starpniecību koncencija turpina attīstīties un tiek gaidīts, ka 2018. – 2019. gados parādīsies jau tokeni 2.0, tāpat arī ICO tirgus kļūs ievērojami drošāks un nobriedušāks. Tāpat jau tuvākajā laikā tiek gaidīta saprotamas ICO novērtēšanas sistēmas izveidošanās, kas ļaus investoriem atsijāt jau sākotnēji neveiksmīgus vai krāpnieciskus projektus.

Jāpiebilst, ka atbilstīgi kompānijas Ernst & Young aplēsēm, laikā no 2015. līdz 2017. gadam ar tokenu pārdošanas stapniecību kompānijas ir spējušas piesaistīt 3,7 miljardus ASV dolāru, tomēr ap 400 miljoniem no šīs summas ir nonākuši krāpnieku rokās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!