Ar valdības atbalstu stiprinās Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu

Ar valdības atbalstu stiprinās Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu

Jaunuzņēmumi soli pa solim gan pašu spēkiem, gan, saņemot dažāda veida atbalstu, kļuvuši par nozīmīgu spēlētāju Latvijas ekonomikā. Izstrādājot inovācijas un risinājumus virknē jomu, tie kļuvuši par spēcīgu virzītāju Latvijas atpazīstamībai pasaulē. Lai Latvijas startapi arī turpmāk varētu veiksmīgi attīstīties, Ministru kabinets vakar, 5. novembrī, lēma par finansējuma piešķiršanu jaunuzņēmumu ekosistēmas izaugsmei.

Pēc Ekonomikas ministrijas publicētās informācijas – valdība 5. novembrī nolēmusi piešķirt 90 000 eiro jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībai.

Finansējums tiks izlietots dažādu aktivitāšu īstenošanai ar nevalstisko organizāciju starpniecību.

Norādīts, ka tādā veidā tiks gan stiprināta nevalstiskā sektora loma startapu attīstībā, gan veicināts šī sektora pienesums jaunuzņēmumu ekosistēmai Latvijā kopumā.

Plānots, ka finansējums nevalstiskajām organizācijām tiks piešķirts kā valsts atbalsts. Ar tā palīdzību nevalstiskās organizācijas varēs iesniegt ierosinājumus par jaunuzņēmumu ekosistēmas atbalsta mērķu pilnveidošanu un to īstenošanu. Tāpat ar piešķirtajiem finanšu līdzekļiem būs iespējams īstenot dažādas startapu ekosistēmas attīstību veicinošas aktivitātes, piemēram, Riga Venture Summit. Valdības finansējums lieti noderēs, arī apkopojot statistiku par jaunuzņēmumu jomas aktivitātēm.

Jāpiebilst, ka finansējums tika piešķirts uz 3. oktobrī parakstītā memoranda pamata. Tā ietvaros Ekonomikas ministrija, Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija “Startin.lv”, Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācija, kā arī Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls vienojās par sadarbības stiprināšanu jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā un sabiedrības izpratnes veicināšanu par startapiem. Tāpat parakstītais memorands paredz, ka iesaistītās puses pilnveidos nozares tiesisko regulējumu un veicinās jaunuzņēmumu ekosistēmas atpazīstamību kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!