InnoEnergy Hub Latvia ar partneriem izsludina programmu jaunuzņēmumiem “PRIMER”

InnoEnergy Hub Latvia ar partneriem izsludina programmu jaunuzņēmumiem “PRIMER”

Starptautiskais akcelerators enerģētikas jomā InnoEnergy kopā ar partneriem TechHub Riga un BuildIT Latvia ir vienojušies par kopīgas starptautiskas pirmsakcelerācijas programmas “PRIMER” īstenošanu, lai jaunos tehnoloģiju, inovāciju un enerģētikas uzņēmumus sagatavotu straujākam un precīzākam startam starptautiskā uzņēmējdarbībā. Pieteikties programmai aicināti Latvijas un ārvalstu uzņēmēji līdz 15. novembrim.

Straujai un mērķtiecīgai jaunu tehnoloģisko uzņēmumu attīstībai un ilgtspējai aizvien svarīgāks kļūst tieši sagatavošanas posms. Programmas “PRIMER mērķis ir sagatavot jaunuzņēmumus turpmākām investīcijām, tā veidota, balstoties uz InnoEnergy starptautiskā tīkla metodoloģiju — palīdzot uzsācējiem izprast svarīgākos aspektus uzņēmējdarbībā. Dalība PRIMER jaunuzņēmumiem un/vai projektam neuzliek papildu saistības, gluži otrādi — iezīmē turpmākās attīstības iespējamos un labākos scenārijus. Līdzīgas programmas tiek īstenotas vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, un no 20. novembra līdz 12. decembrim tiks īstenota arī Latvijā.

Programma PRIMER ietver gan attālinātu, gan klātienes apmācību procesu un tās dalībnieki pieredzējušu ekspertu vadībā strādās pie sava biznesa modeļa, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības stratēģijas, tirgus stratēģijas, konkurētspējas analīzes, kā arī investīciju piesaistes un plānošanas. 

InnoEnergy Hub vadītāja Latvijā Liene Kuplā norādījusi, ka Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēma ir piesātināta gan tāpēc, ka ir daudz labu ideju, gan arī tāpēc, ka Latvija ir salīdzinoši maza valsts. Viņa uzsvēra, ka -

ir nepieciešams sadarboties vairākiem inovācijas ekosistēmas spēlētājiem, lai augsto tehnoloģiju uzņēmējdarbības iesācējam tiktu nodrošināts efektīvs un koncentrēts atbalsta pakalpojumu un investīciju kopums.

Pirmsakcelerācijas rezultātā var skaidri noteikt konkrētā projekta vai jaunuzņēmuma gatavības pakāpi –– var būt nepieciešams veikt papildu mājasdarbus vēl mērķtiecīgākiem un efektīvākiem attīstības posmiem. L. Kuplā arī piebilda, ka, noslēdzoties PRIMER, tās dalībniekiem pavērsies virkne attīstības iespējas –– virzīties uz InnoEnergy vai Buildit akceleratoriem, pretendēt uz riska kapitāla investīcijām, piedalīties starptautiskā biznesa projektu konkursā PowerUp! vai citos.”

Programmā PRIMER pieteikt savas idejas aicināti gan Latvijas, gan ārvalstu jaunie uzņēmēji līdz 15. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu šeit. Par turpmāko sadarbību ideju autori tiks informēti 19. novembrī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!