Jaunuzņēmumu atbalstā Latvijai vēl ir kur tiekties

Jaunuzņēmumu atbalstā Latvijai vēl ir kur tiekties

Jaunuzņēmumu skaits Latvijā ar katru gadu turpina palielināties, piedāvājot aizvien jaunus un inovatīvus gan produktus, gan pakalpojumus. Diemžēl cīņā par piedāvājuma veiksmīgu nonākšanu tirgū un pircēju uzmanību uzvar vien nedaudzi. Liela nozīme šeit ir arī valsts atbalstam, kura trūkumu Latvijā dažkārt izjūt jaunie uzņēmēji, un ko pierāda arī ASV biznesa žurnāla jaunākais startapu tops. 

Lielbritānijā un ASV iznākošajā drukāto ziņu medijā biznesa žurnālā “Ceoworld Magazine” publicēts valstu tops, kurā sarindotas kopumā 50 jaunuzņēmumiem draudzīgākās valstis. Saskaņā ar topa rezultātiem, pirmo vietu ieņēma ASV, otro – Lielbritānija, godpilnajā trešajā vietā ierindojās Kanāda.

Tikmēr Latvija no 50 iespējamajām vietām ieņēma 36. vietu.

Pie atzīstamākiem sasniegumiem jeb krietni tuvāk topa augšgalam atrodas abas pārējās Baltijas valstis. Attiecīgi Igaunija atzīta par 16. startapiem draudzīgāko valsti, turpretī Lietuva ieņēma 24. vietu.

Valstis kopumā tika vērtētas pēc pieciem kritēriju blokiem:

  1. Investīcijas cilvēkresursos – tika vērtēts tas, cik daudz līdzekļu valsts iztērē cilvēkresursu attīstībā.
  2. Valsts atbalsts pētniecībā un uzņēmuma attīstībā, tajā skaitā valsts sniegtais atbalsts laikā, kad uzņēmums uzsāk savu darbību, finansējuma piesaistīšanā, kā arī uzņēmuma reklamēšanā.
  3. Uzņēmējdarbības infrastruktūra – saistīts ar uzņēmuma piedāvājuma reklamēšanu.
  4. Tehniskais darbaspēks – cik liels īpatsvars valstī ir talantīgiem un izglītotiem darbiniekiem.
  5. Likumdošanas attīstība – šeit tika vērtēts tas, kā valstij izdevies integrēt un veiksmīgi izmantot jauno tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, kā arī izstrādāt tehnoloģiju atbalstošus regulējumus.

Latvija pirmajos četros kritērijos topā ieņēma nemainīgu 36. vietu, taču pēdējā – likumdošanas attīstība – izdevās pakāpties par uz pusi augstāku jeb 18. vietu.

Jāpiebilst, ka no Eiropas Savienības valstīm aiz Latvijas ierindojās vēl tikai četras valstis – Bulgārija, Horvātija, Malta un Ungārija. Taču topu noslēdza un 50. vietu ieņēma Taizeme.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!