Startapu izveide un darbība interesē aizvien vairāk jauniešu

Startapu izveide un darbība interesē aizvien vairāk jauniešu

Plašajā un daudzveidīgajā uzņēmumu ekosistēmā Latvijā startapi sevi piesaka aizvien biežāk un skaļāk. Spēja ielauzties reti vai pavisam neapgūtās jomās, piedāvājot unikālus produktus un pakalpojumus, ir viens no jaunuzņēmumu trumpjiem un panākumu atslēgām. Startapus kā perspektīvu nozari biežāk saskata arī jaunieši, kuru interese par šo uzņēmumu darbību strauji aug tieši pēdējos gados. Šāda tendence novērota arī augstskolās, mācot aizvien kuplāku jauno startapu veidotāju paaudzi.

Iespējas padziļinātāk iemācīties pamatus par jaunuzņēmumu darbību, vadību un attīstību Latvijā pašreiz piedāvā tādas augstskolas, kā, piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA.

Abās augstskolās novērots ievērojams studējošo skaita pieaugums tieši virzienos par jauno uzņēmumu attīstību.

RSU bakalaura mācību programmas “Starta uzņēmējdarbības vadība” vadītājs Kristaps Zaļais uzsvēra, ka šovasar bijis otrais izlaidums šajā programmā un redzams, ka studēt gribētāju skaits tur pieaug, piebilstot, ka pieteikumu skaits uz šī gada uzņemšanu ir teju dubultojies.

Arī augstskolā RISEBA novērojama lielākā interese un studējošo skaita pieaugums bakalaura mācību programmā “Jaunu uzņēmumu izaugsme un finansēšana”. RISEBA Ekonomikas un finanšu katedras vadītāja Ieva Brence norādīja, ka šajā programmā iecienītas esot tieši vakara studijas, skaidrojot to ar studējošajiem, kuri uzsākuši pirmos soļus uzņēmuma izveidē un vēlas attīstīties. Savukārt, K. Zaļais piebilda, ka Latvijā kopumā pieaug uz jaunuzņēmumu darbību vērstu studiju programmu piedāvājums, kas liecina par nepieciešamību pēc tām un parāda tendenci – Latvijas startup kopiena turpina attīstīties un pieaugt.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!