Latvijas startapiem iespējas radoši izpausties starptautiskā konkursā

Latvijas startapiem iespējas radoši izpausties starptautiskā konkursā

Starptautiskais konkurss „Creative Business Cup” dod iespēju IT un radošo industriju jaunuzņēmumiem no visas pasaules pierādīt savas prasmes un zināšanas radošās uzņēmējdarbības lauciņā. Ir vairāki iemesli, kāpēc tiek rīkots šāds konkurss. Piemēram, atbalstīt radošās jomas startapus, palīdzot tiem attīstīt uzņēmējdarbību, sniedzot pieeju starptautiskajam tirgum, kā arī palīdzot piesaistīt investoru finansējumu. Tāpat šāds konkurss palīdz startapiem izveidot kontaktus ar citiem jaunuzņēmumiem, investoriem, uzņēmumiem un valsts iestādēm.

„Creative Business Cup” norisināsies novembrī Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Kaut arī līdz konkursa norisei vēl kādu brīdi jāpagaida, dalībnieku atlases process, kas notiks vairākās kārtās, sāksies jau tuvākajā laikā. Visiem tiem, kas vēlas Latviju pārstāvēt šajā konkursā, sava dalība nacionālajai atlasei jāpiesaka līdz 31. jūlijam, aizpildot anketu internetā. No visiem, kas būs pieteikušies, tiks atlasīti 20 labākie, kurus 22. augustā aicinās žūrijas priekšā prezentēt savas radošās biznesa idejas. Tālākā atlases procesa gaitā no šiem 20 dalībniekiem tiks atlasīti pieci labākie, kuri varēs piedalīties konkursa nacionālajās fināla sacensībās. Tajās tiks noskaidrots viens startaps, kurš pārstāvēs Latviju jau starptautiskā līmenī un varēs doties novembrī uz Dāniju, lai cīnītos par  konkursa „Creative Business Cup” uzvarētāja titulu.

„Creative Business Cup” uzvarētājs tiks noteikts ar žūrijas palīdzību, kura radošāko jauno uzņēmumu noteiks pēc diviem kritērijiem. Pirmkārt, kreativitāte – radošās prasmes un inovācija ir izšķiroši aspekti veiksmīgai biznesa koncepta izstrādei. Otrkārt, tirgus potenciāls – cik liels tirgus potenciāls ir konkrētajam biznesa konceptam.

Konkursa rīkotāji izvēli rīkot sacensības tieši radošo industriju pārstāvošiem startapiem pamato ar radošās nozares aizvien pieaugošo ietekmi un nozīmi dažādu jomu attīstībā. Piemēram, radošās nozares veicina izaugsmi tradicionālajā rūpniecībā un izstrādā novatoriskus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras kā uzņēmumi, tā sabiedrība kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!