Latvijas startapu ekosistēmā aizvien aktuāla 3D printēšana

Latvijas startapu ekosistēmā aizvien aktuāla 3D printēšana

21. maijā Polijas pilsētā Krakovā norisināsies jau piektās starptautiskās jaunuzņēmumu sacensības, kas orientētas tieši uz Austrumeiropas un Centrāleiropas startapiem “PowerUp”. Savu inovatīvumu, viedumu un radošumu konkursā parādīs arī jaunuzņēmums no Latvijas, kas nupat, sīvā cīņā sacenšoties ar citiem visnotaļ spēcīgiem konkurentiem, uzvarējis ar risinājumu 3D drukas jomā.

“PowerUp” konkursa dalībnieki šogad savas idejas piedāvāja tādās jomās kā enerģija, mobilitāte, apkure, tīrās un viedās tehnoloģijas, tīrais gaiss un citur. Tikmēr Latvijas nacionālajā finālā par uzvarētāju tika atzīts startaps “Atlant3D”, kura piedāvātais risinājums slēpjas jau pašā uzņēmuma nosaukumā. Konkrētāk. “Atlant3D” prezentēja 3D printera ideju, kas ļautu daudz ātrāk un lētāk saražot mikro un nano čipus. Kā norādījusi jaunuzņēmuma pārstāve –

šāds risinājums varētu veicināt jauna veida čipu ražošanu un to izmantošanu plašākā skaitā jomu.

Latvijas nacionālajā finālā konkurence par ceļazīmi uz lielajām sacensībām Polijā bija saspīlēta. To pierāda tas, ka vietu pirmajā trijniekā ieņēma arī jau pazīstamais jaunuzņēmums Atom, prezentējot biznesa ideju par elektrisko skūteru koplietošanas platformu, kas patlaban jau pieejama rīdziniekiem. Savukārt, trešajā vietā ierindojās uzņēmums Lastbit, kas piedāvāja risinājumu kriptovalūtu norēķinu jomā.

Jaunuzņēmums “Atlant3D” ir viens no 13 finālistiem, kas 900 dalībnieku lielā konkurencē nodrošinājis sev vietu lielajā finālā. Šie dalībnieki cīnīsies par 50 000 eiro naudas balvu, kā arī iespēju pievienoties viena no “PowerUp” rīkotāja InnoEnergy Highway biznesa akseleratoram. Tajā inovatīvs risinājums spēj piesaistīt pat līdz 150 000 eiro lielas investīcijas. Jāatzīst, ka balvas ir diezgan iespaidīgas, dodot iespēju konkursa uzvarētājiem savu risinājumu radīt tādā stadijā, kas būtu krietni pietuvināta produktam, ko piedāvāt reālā tirgū.   

Jāpiebilst, ka jaunuzņēmumu konkursu “PowerUp” rīko jau minētais uzņēmums InnoEnergy kopā ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu Centrāleiropas un Austrumeiropas svarīgākā ekonomikas notikuma “Impact’19” ietvaros.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!