Pieņemti likuma grozījumi, lai veicinātu uzņēmējdarbības uzsākšanu

Pieņemti likuma grozījumi, lai veicinātu uzņēmējdarbības uzsākšanu

Pēc Ekonomikas ministrijas mājaslapā sniegtās informācijas - grozījumi ietvēra vairākus aspektus, kas atvieglo uzņēmējdarbības uzsākšanu un  nosaka labvēlīgākus aizdevumu atmaksas nosacījumus.

Kā pirmais no grozījumiem, ko apstiprināja Ministru kabinets - turpmāk aizdevumu biznesa uzsākšanai varēs saņemt uzņēmumi, kas pastāv līdz pieciem gadiem. Iepriekš aizdevumu varēja saņemt uzņēmumi, kas nepastāv ilgāk par trim gadiem.  

Pārmaiņas skar arī agrāk noteiktos ierobežojumus, kas attiecas uz uzņēmuma juridisko nodibinājuma formu. Iepriekš, lai pieteiktos uz aizdevumu, jaunajam uzņēmējam bija jāreģistrējas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā kā komersantam, piemēram, kā Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) vai kā individuālajam komersantam. Pieņemtie grozījumi ietver, ka turpmāk juridisko nodibinājumu forma vairs nebūs noteicošais faktors un nekādi neietekmēs aizdevuma saņemšanas iespēju.

Grozījumi ietver arī starta aizdevuma atmaksas termiņus. Līdz šim starta aizdevuma atmaksa nedrīkstēja pārsniegt astoņu gadu termiņu. Tas radīja grūtības tiem biznesa uzsācējiem, kuru starta aizdevumu summa sasniedza maksimālos 150 000 eiro, kas bija jāatmaksā minētajos astoņos gados.

Biznesa uzsācējam pirmajos darbības gados aizdevuma pamatsummas maksājumi sastāda poporcionāli lielu daļu no uzņēmuma darbības izmaksām. Tātad aizdevuma saņēmējam nav pietiekami apgrozāmie līdzekļi saimnieciskās darbības attīstīšanai.

Lai saimnieciskās darbības attīstībai paliek vairāk finansu resursu, Ministru kabineta sēdē tika pieņemti grozījumi par to, lai tiktu pagarināts maksimālais aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem, bet tādām darbībām kā nekustamā īpašuma iegāde, būvniecība vai rekonstrukcija līdz 15 gadiem.

Jaunie grozījumi varētu veicināt lielāku startup uzņēmumu rašanos. Tādējādi, palielinot vērtīgu biznesa ideju radītāju pulku un radot inovācijas gan preču, gan pakalpojumu veidā, kas būtu vērtīgas, gan sabiedrības, gan valsts attīstībai kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!