Startapiem iespēja sevi pierādīt viedo risinājumu sacensībās

Startapiem iespēja sevi pierādīt viedo risinājumu sacensībās

Gan lokālas, gan starptautiskas sacensības jaunuzņēmumu izaugsmei norisinās ik pa laikam. Piemēram, šogad piekto gadu pēc kārtas, norisināsies kompānijas InnoEnergy rīkotās starptautiskās sacensības PowerUp! Sacensību galvenā tēma ir enerģija, viedās tehnoloģijas, globalizācija un nākotnes tehnoloģijas. Arī Latvijas startapi aicināti neturēt sveci zem pūra un pierādīt savas prasmes un radošumu 24 valstu konkurencē.

Savu dalību PowerUp! sacensībās jaunuzņēmumi var pieteikt no 11. februāra līdz 11. martam.

Lai piedalītos sacensībās, jāizstrādā inovatīvs projekts, kas saistīts ar: enerģiju, mobilitāti, tīrajām un viedajām tehnoloģijām, viedo pilsētu, kiberdrošību vai kādu citu jomu, kur nepieciešami jauni, ilgtspējīgi risinājumi.

Uzreiz gan jāsaka, ka ne visi uzņēmumi, kam ir startapa statuss, var ņemt dalību konkursā. Pirmkārt, ja uzņēmumam ir kāds izveidots produkts vai pakalpojums, tas nedrīkst atrasties tirgū ilgāk par diviem gadiem. Otrkārt, tam jābūt savai komandai. Treškārt, startapam jābūt nodrošinātam ar drošu IP adresi. Arī uzņēmuma ambīcijas kļūt par globālu kompāniju tiks ņemtas vērā.

PowerUp! sacensībās piedalīties var startapi no 24 Eiropas valstīm, ieskaitot arī Baltijas valstis. Sacensību lielais fināls norisināsies 21. maijā Polijas pilsētā Krakovā. Taču līdz tam norisināsies 14 starpfināli 14 sacensību dalībvalstu galvaspilsētās, arī Rīgā. Šajos starpfinālos tiks noskaidroti tie startapi, kas pārstāvēs katru no valstīm lielajā finālā Polijā.

Jaunuzņēmums, kas būs izstrādājis veiksmīgāko, inovatīvāko un radošāko risinājumu, saņems galveno balvu -  50 000 eiro. Balvu klāstu papildinās arī iespēja pievienoties InnoEnergy biznesa akseleratora Highway ® programmai. Tā nodrošina vērtīgu atbalstu startapiem dažādos jautājumos, īpaši biznesa attīstībā un starptautisko tirgu apguvē.

Runājot par PowerUP! nozīmīgumu uzņēmumu attīstībā, InnoEnergy pārstāvis Latvijā Zigmārs Reklaitis uzsvēra, ka

šīs sacensības rada platformu, kas startapiem ļauj nodemonstrēt sava projekta konkurētspēju starptautiska mēroga uzņēmumiem.

Jāpiebilst, ka pērn uzvarētāja laurus plūca no Latvijas ne tik tālu esošais “Zubax Robotics”. Jaunuzņēmums bāzēts Igaunijā un PowerUP! sevi pieteica ar risinājumu, kas būtiski samazinātu enerģijas patēriņu nākotnes mobilitātē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!