Startapu attīstību veicinās sadarbība ar Vācijas inovāciju reģionu

Startapu attīstību veicinās sadarbība ar Vācijas inovāciju reģionu

Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena un Bādenes – Virtembergas ekonomikas, nodarbinātības un mājokļu lietu ministres Dr. Nikolas Hofmaisteres tikšanās iemesls bija pārrunāt abu valstu sadarbības jautājumus jaunuzņēmumu rūpniecības digitalizācijas un darbaspēka attīstības jomā.  Abi ministri tikšanās laikā arī apmainījās ar savas valsts pieredzi un praksi jaunuzņēmumu attīstībā.

Runājot par Latvijas startapu izaugsmi, Arvils Ašeradens sarunā ar Dr. Nikolu Hofmaisteri norādīja, ka - 

pašlaik Latvijā ir vairāk nekā 320 jaunuzņēmumu, kamēr to kopējo investīciju apjoms sastāda vairāk nekā 210 miljonus eiro.

Arvils Ašeradens kā nozīmīgu soli startapu attīstībā Latvijā uzsvēra Ekonomikas ministrijas prioritāro virzienu jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā, par piemēru minot likumu jaunuzņēmumu attīstības veicināšanai. Turpretī Vācijas ministre kā nozīmīgu faktoru inovāciju attīstībai Vācijā min jaunuzņēmumu un korporāciju ciešo sinerģiju.

Tikšanās abām pusēm noslēdzās veiksmīgi un iezīmēja Latvijai labas sadarbības perspektīvas turpmākā nākotnē ar Vācijas inovāciju un ekonomiskās attīstības līderības reģionu Bādenes – Virtembergas federālo zemi. Abi ministri arī vienojās par ciešākas sadarbības veidošanu, ko palīdzētu sekmēt Bādenes - Virtembergas federālās zemes valdības organizētais jaunuzņēmumu samits, kurš norisināsies 2019. gada februārī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!