Tet atbalstītā akcelerācijas fonda Overkill Ventures portfolio uzņēmumi veiksmīgi attīstās un iekaro ārvalstu tirgus

Tet atbalstītā akcelerācijas fonda Overkill Ventures portfolio uzņēmumi veiksmīgi attīstās un iekaro ārvalstu tirgus

Vairāki no Tet.lv atbalstītā akcelerācijas fonda “Overkill Ventures” jaunuzņēmumiem ir veiksmīgi izvērsuši darbību, piesaistot papildu finansējumu, tajā skaitā arī Silīcija ielejā. Kopš starta 2018. gadā fonds ir atbalstījis 19 uzņēmumus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Bulgārijas, Polijas, Dānijas un Baltkrievijas. Divu gadu laikā jau ir aizvadītas trīs mentoringa programmas, un tikko noslēgusies pieteikumu pieņemšana ceturtajai, kur interesi par programmu izrādīja vairāk nekā 500 startapi no visas pasaules.

Tet valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Juris Gulbis norāda, ka pēc diviem gadiem fonda aktīvās darbības var redzēt, ka vairāki uzņēmumi, kas izgāja mentoringa programmas, ir izveidojuši daudzsološus biznesus gan piesaistot papildu finansējumu, gan saņemot starptautisku atzinību.

Arī Tet izskata dažādas sadarbības iespējas ar programmu dalībniekiem, piemēram, vairāki risinājumi testēti, bet ar vienu no startapiem plānots uzsākt  ilgstošu sadarbību.

Izvērtējot potenciālo sadarbību, ņemti vērā ne tikai Tet biznesa procesi un virzieni, ko jaunuzņēmums varētu uzlabot vai veicināt, bet arī pienesums sabiedrībai un Latvijas uzņēmējdarbības videi kopumā.

Latvijas 3D printēšanas programmatūras uzņēmums “FabControl” finansējumu vairāk nekā 200 tūkstošu eiro apmērā ir saņēmis no paša Overkill un privātiem investoriem. Pēc FabControl vadītāja Jāņa Grīnhofa vārdiem, uzņēmuma produkts 3Doptimizer.com ir pamanīts nozares medijos un atzinīgi novērtēts, un šobrīd uzņēmuma uzdevums ir uzlabot pārdošanas mehānismus un partnerattiecības. Komentējot dalību Overkill Ventures programmā, J. Grīnhofs uzsver, ka patīkams pārsteigums Overkill ir bijusi personīgā attieksme pret dalībniekiem. Tāpat FabControl novērtējis sadarbību ar jaunuzņēmumiem ārpus Latvijas un iespēju iegūt plašāku skatījumu uz biznesu. 

Viens no noteicošajiem faktoriem, kas var veicināt jaunuzņēmuma nokļūšanu Overkill, ir spēcīga komanda. Overkill Ventures investīciju direktore Arta Abāšina uzsver, ka finansējums parasti tiek sniegts jaunuzņēmumos, kas vēl tikai sāk savu darbību. Tas esot zināms risks, bet, uzņemoties to, tiek sagaidīta liela atdeve no pašiem uzņēmējiem. Overkill Ventures fokusā ir ne tikai inovācijas un produkta nākotnes perspektīvas, bet arī dibinātāju komandas, kam ir jābūt nozares zināšanām un pieredzei, degsmei un gatavībai daudz strādāt.

Overkill Ventures ceturtā mentoringa programma sāksies 27. jūlijā, un tajā piedalīsies līdz 11 jaunuzņēmumiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!