Blockchain gatavojas pasludināt nāves spriedumu lielveikaliem?

Blockchain gatavojas pasludināt nāves spriedumu lielveikaliem?

Vairāki pārtikas un sadzīves preču ražošanas giganti noslēguši vienošanos ar kompāniju INS, par pilotprojekta izstrādi savas produkcijas, izmantojot tā dēvēto blokķēdes (blockchain) tehnoloģiju, vēsta Netimperative. Šī pilotprojekta ietvaros patērētāji varēs iegādāties preces tieši no ražotāja – par 30% lētāk, nekā lielveikalos.

Gaidāms, ka pilotprojekts jau 2018. gadā sāks darboties Lielbritānijā. Savu produkciju projekta ietvaros gatavojas piedāvāt tādas kompānijas kā Mars, Uniliver, Valio un Friesland Campina, kas nozīmē – tirgotas tiks vairākos simtos skaitāmu zīmolu preces. Kā norāda izdevums, ja tradicionālā pārdošanu modeļa ietvaros ražotāji saskaņo cenas ar lielveikaliem, tad šajā gadījumā viņiem būs iespējams pašiem noteikt savu ražojumu cenas.

Projekta galamērķis savukārt ir vērienīgas, pašregulējošas platformas izveide, pateicoties kurām izzudīs nepieciešamība pēc mazumtirgotājiem.

Viedo kontraktu tehnoloģija ļaus izveidot starp pārdevējiem un pircējiem caurspīdīgas un godīgas attiecības. Platformas ietvaros tāpat būs iespējams izvērst mārketinga kampaņas un lojalitātes programmas. Vēl viens patērētāju ieguvums būs tikai augstas kvalitātes preces, jo uz blockchain balstītā sistēmā reputāciju un pircēju vērtējumi, kuras nav iespējams izdzēst, ir ļoti nozīmīgi.

Publikācijā norādīts, ka līdz ar šīs platformas izveidi INS centīsies iegūt daļu no milzīgā pārtikas un sadzīves preču mazumtirdzniecības tirgus, kura globālie apmēri 2020. gadā, atbilstīgi Persistent Market Research aplēsēm, sasniegs 8,5 triljonus ASV dolāru. INS arī atklāti pauž viedokli, ka šis tirgus ir ārkārtīgi neefektīvs un netaisnīgs kā pret ražotājiem, tā patērētājiem. Piemēram, Lielbritānijā 76% pārtikas un sadzīves preču mazumtirdzniecības kotrolē četri starpniekuzņēmumi (lasiet – lielveikalu tīkli), kas uzspiež savas prasības kā ražotājiem, tā patērētājiem. INS ir visas iespējas mainīt šo situāciju

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!