Blokķēdei saskata ievērojamu potenciālu tirdzniecībā

Blokķēdei saskata ievērojamu potenciālu tirdzniecībā

Blokķēde ir tehnoloģija, kuras potenciāls dažādās jomās aug ar katru dienu. Tirdzniecība ir viena no nozarēm, kur jau pavisam tuvā nākotnē blokķēdes risinājums varēt spēlēt lielu lomu. Piemēram, Valsts ieņēmumu dienests (VID) tai ir atradis labu pielietojumu - ne tik tālā nākotnē blokķēde varētu būtu palīgs datu iegūšanā no kases aparātiem ēnu ekonomikas apkarošanai.

Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi ziņojumu, kurā apskatītas blokķēdes izmantošanas iespējas, potenciāls un vieta dažādu nozaru attīstībā Latvijā. Viena no blokķēdes tehnoloģijas nākotnes perspektīvām tiek saistīta ar tirdzniecības nozari, konkrētāk, ar kases aparātu reformu, to pielāgošanu 21. gadsimta tehnoloģiju iespējām un IT infrastruktūrai.

Pēc EM sniegtās informācijas - galvenais iemesls, kāpēc kases aparātu reformai plānots izmantot tieši blokķēdi, ir ēnu ekonomikas samazināšana. Piemēram, novērst jebkāda veida datu viltošanu, to nomaiņu ar atpakaļejošu datumu, kā arī pārdot vienu un to pašu aktīvu divas reizes vairākiem pircējiem. Tādējādi viens no plānotās kases aparātu reformas posmiem fiziski izskatītos kā tehniskā risinājuma izstrāde elektroniskajās ierīcēs ar mērķi tirdzniecības datus nodot VID tiešsaistes režīmā, izmantojot blokķēdi.

Runājot par šī risinājuma priekšrocībām, EM uzsvēra, ka

papildus ēnu ekonomikas samazināšanai arī uzņēmēji varētu šo risinājumu izmantot savā labā ērtākai un efektīvākai sadarbībai ar VID.

Pašreiz EM ir ierosinājusi līdz šī gada beigām sniegt ierosinājumus turpmākam rīcības plānam risinājuma attīstībā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!