ES noteikumu dēļ Apple varētu nākties mainīt lādētājus

ES noteikumu dēļ Apple varētu nākties mainīt lādētājus

Ar mērķi samazināt elektronikas atkritumu krājumus un atvieglot ierīču lietotāju dzīvi, Eiropas Savienībā (ES) jau pirms vairāk nekā desmit gadiem tika runāts un spriests par vienotu lādētāju standartu. Līdz šim manāmi rezultāti šajā jomā nav tikuši sagaidīti, tāpēc Eiropas Parlaments (EP) ķēries pie stingrāku noteikumu izstrādes, paredzot tuvāko gadu laikā beidzot ieviest vienotu lādētāju sistēmu, tādējādi liekot arī uzņēmumam “Apple” kardināli mainīt esošo lādētāju dizainu.

Eiropas politiķi jau veselu desmitgadi cenšas panākt progresu vienotu telefona lādētāju standarta izveidē. Šajā sakarā pat ticis parakstīts memorands, ka elektronikas uzņēmumi strādās pie kopēja standarta izveides. Tomēr šis solis nedeva gaidīto rezultātu, un Eiropas Komisijai tagad uzdots mudināt uzņēmumus pieņemt vienotu lādētāju standartu ne tikai visiem mobilajiem tālruņiem, bet arī planšetdatoriem, e-grāmatu lasītājiem un citām pārnēsājamām ierīcēm, ieskaitot portatīvos datorus.  

Eiropas Parlamenta vienota lādētāju standarta ieviešanas pasākumi Apple nozīmētu atsacīšanos ne vien no līdz šim ierastā kabeļa, bet arī vien Apple ierīcēm raksturīgajām pieslēgvietām, kas neatbalsta ierīces uzlādi ar cita ražotāja lādētāju. Tas tikai nozīmē to, ka, lai ievērotu EP prasības, uzņēmumam gana daudz darba vēl priekšā gan pie pieskaņotu lādētāju izveides, gan pašu ierīču pieslēgvietu transformācijas.

Šobrīd lielākā daļa elektronikas uzņēmumu pārgājuši uz salīdzinoši jauno USB-C standartu, kas jau tiek izmantots vairākos Android viedtālruņos.

Arī Apple pamazām šādu standartu sāk ieviest savās ierīcēs, un jau šobrīd tas tiek izmantots gan iPad, gan MacBook. Tomēr zināms darbs vēl atlicis pie iPhone un citu ierīču, piemēram, AirPods Pro lādētāju transformācijas, kas joprojām neatbilst USB-C standartam un kas, visticamāk, pēc pāris gadiem tiks pieņemts kā vienotais lādētāju standarts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!